Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek az EKF-ről?...

Mi a véleményetek az EKF-ről? Mozgóképkultúra és médiaismeret szakról? Illetve a programtervező informatikusról és az elektronikus ábrázolásról?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!
2014. febr. 11. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
EKF mozgóképen vagyok... Nem akarok a szakom ellen kampányolni, inkább csak annyit mondok, hogyha van annyi eszed és szeretnél valamit kezdeni is magaddal a jövőben, akkor messze kerüld el, meg úgy az egész iskolát is, mert javarészt teljesen komolytalan, ami itt folyik, inkább nézz körül normálisabb egyetemeken, ahol ér is valamit az oktatás...
2014. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem. Hát én azért szeretném megpróbálni. Esetleg meg annyit kerdezhetek h a felvételi vizsga nehéz volt? Vagy milyen elmenyeid vannak ezzel kapcsolatban? Köszi előre is.
2014. febr. 18. 21:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A felvételi vizsga könnyű, gyakorlatilag mindegy, milyen videót csinálsz, mindent értékelnek (és ha van nyelvvizsgád, akkor biztosan bent vagy, bár tavaly elég alacsony volt a ponthatár és anélkül is simán be lehetett jutni). Én mindenesetre lebeszélnélek a szakról, én ha tehetném, biztosan nem ide jelentkeznék már, igazából annyi hasznom volt belőle, hogy kicsit bővült a filmes ismeretem, de egyébként a jövőre nézve nem sok hasznos dolgot tanítottak és nem éppen kellett megszakadni a tanulásban... De ha mégis emellett döntesz, számíts arra, hogy laza itt minden, sok szabadidőd lesz mellette, ez az egy pozitívuma van legalább.
2014. febr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.:) Gondolkozom rajta. Most úgy gondolom, hogy leginkább a programtervező informatikusra szeretnék menni, ha nem sikerülne akkor a mozgóképesre. Nem tudod esetleg, hogy akik végeztek utána eltudtak helyezkedni?

Illetve, az iskolán belül van nyelvoktatás? nyelvtanfolyam? ilyesmi?

2014. febr. 19. 20:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Akik végeztek ezen a szakon, egy része teljesen más irányba ment el, vannak néhányan, akik maradtak mesterképzésen, de olyanok is, akik valamilyen kisebb televíziónál vagy filmstúdiónál dolgoznak. Igazából itt nem annyira a végzettség fog számítani, hanem a referenciák és a portóflió, amit összegyűjtesz, pl. voltak többen is, akik harmadik év végére egész ügyes kisfilmeket összehoztak, vagy olyanok is, akik nyertek külföldi filmfesztiválon, nekik lesz mit felmutatni a jövőben és ez mindenképpen előny (de ehhez hozzáteszem, az itt tanulók inkább ezeket a saját önerejükből és szorgalommal érték el, mert többen összeálltak és nekiálltak filmezni, az itteni oktatásnak kevés köze van hozzá... bár van egy-két tanár, aki szívesen segít és támogat).

Plusz attól is függ, pontosan mit szeretnél csinálni (vágó, operatőr stb.), vagy esetleg designolni, multimédiafejlesztéssel dolgozni, mert akkor érdemes úgy szakirányt választani.

Lehet, a prog. informatikussal jobban járnál, erről a szakról nem tudok nyilatkozni, mindenesetre ha van lehetőséged, inkább egy másik egyetmen jelöld meg.

Nyelvtanulásra van lehetőség, sőt, ha még nincs nyelvvizsgád, akkor elvileg kötelező felvenni a nyelvi órákat és négy féléven keresztül lehet tanulni (angol, német, francia és orosz közül lehet választani, bár egyik éven kínai is indult).

2014. febr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sok hasznos információt írtál! :) Nagyon szépen köszönöm! :) Mindenképpen érdekel mint a film, mind a multimédia is egyaránt. :) És ha sikerül nagyon szeretnék oda menni.
2014. febr. 20. 17:41
 7/10 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott meg egy kérdés :) a felvetelinel az animacionak örülnek? Kézzel rajzolt animacionak? vagy leginkább csak a videoknak? Köszi előre is.
2014. febr. 20. 19:32
 8/10 A kérdező kommentje:
Esetleg grafikai munkáknak? Abból szép porfoliom van, alkalmazott grafikuskent okjt szereztem 5 évig tanultam, szakkozepben. 4+1 éves képzésen. Ilyesminek örülnek esetleg vagy érdemes betenni a portfolioba amit otthonról a felvételire vinnék? ( lemaradt az előző kommentbol) köszi :)
2014. febr. 20. 19:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, animációt lehet vinni, szerintem grafikai munkákat is vihetsz, biztos megnézik, az jó is, ha már van korábbról tapasztalatod.

És nincs mit, örülök, hogy segíthettem :)

2014. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. febr. 20. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!