Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire érdemes Corvinuson...

Mennyire érdemes Corvinuson mesterszakon tanulni közgázos alapszak nélkül?

Figyelt kérdés
Jelenleg a BME-n kezdem az utolsó félévemet mechatronikai alapszakon, és gondolkodom, hogy esetleg közgázos mestert (is) végezzek. Itt alapvetően jól tanultam,könnyen ment az egyetem, nem buktam tárgyat, azonban sajnos családon belüli haláleset miatt elhúzódott a képzésem legvége, és sajnos mostanra már én sem érzem magam annyira motiváltnak, hogy a mestert is műszaki területen csináljam. Éppen emiatt gondolkodom a környezetváltáson, mert érzem, hogy van még bennem, és a Corvinuson gondolkodom. Mennyire nehéz felkészülni a Corvinusos mesteres felvételire? Mennyi időt érdemes rá hagyni? (Nincs előzetes gazdasági ismeretemről papírom, azonban nem vagyok teljesen vakon, eddig is érdekelt a gazdaságtan, és viszonylag sokat próbáltam ebbe az irányba tágítani az ismereteimet, szóval mondjuk egy monetáris transzmissziót el tudok magyarázni vagy a Smith "láthatatlan kéz" elméletét, de magam sem tudom, hogy pontosan ez mennyire elég.) Heti 20 órában lehet-e mellette dolgozni? Mennyire vannak a corvinuson belül "elit" szakok? Például a nemzetközi gazdálkodás szakot nem érdemes rápróbálni? A vezetés és szervezés mestert tudom használni mondjuk egy mérnöki munkakörrel kapcsolatos menedzseri pozícióban?

2023. jan. 10. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó két kérdésedre nem tudok válaszolni, de tavaly tök más területről felvételiztem Corvinus gazdasági mesterre, fel is vettek, most fogom befejezni az első félévemet.


Amit tudni kell, hogy alapvetően a felvételire megmondják, mit tanulj meg, mit nézz át: innentől rajtad múlik, mennyire veszed komolyan. Online írásbeli és szóbeli van, utóbbin amúgy velem nagyon kedvesek voltak (2 szakra is jelentkeztem). Ha nem logisztikai mérnök vagy, akkor lesznek különbözeti tárgyaid, amik olyan alapszakos tárgyak, amiket a közgazdász alapdiplomások tanultak a BSc során. Ezeket neked az aktuális alapszakos évfolyam hallgatóival kell megcsinálni. (Felvétel után a felvételi iroda megírja, pontosan miket). Erre egy éved van, de ha pl tavaszi félévben nem indulnak akkor buktad az egészet, így ősszel érdemes felvenni ami indul. (Ha nincs meg a tavaszi végére se, kirúgnak.)



Én elolvastam annó a kötelező irodalmat, kijegyzeteltem és megtanultam. Munka mellett ez mondjuk 1,5-2 hetet vett igénybe esténként. A szóbelire megcsináltam a tételeket (ez nem mindenhol van) és 3-4 nap alatt megtanultam. Így majdnem maxpontos felvételim lett.


Ja igen, be kell adnod kreditelismerést majd, hogy lássák mit tanultál alapon, ebből tudják majd, milyen különbözeti tárgy kell. Ez egyszeri 8000 ft, akkor is, ha két szakra jelentkezel.


20 óra munka időben lehetséges, ha nem borítják meg a dolgokat az extra alapszakos tárgyak. De nekem pl van ismerősöm ng mesteren, tény, hogy nincs rengeteg órájuk és matematikailag beleférne a munka, de heti 5 napra van szétszórva az a pár óra, így esélytelen bejárós/ fix munkaidős munkát találni mellette.

2023. jan. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat! Uhh, az szép, akkor tényleg alaposan felkészültél a felvételire :) a különbözeti tárgyakból hány szokott lenni? Illetve ugye mesteren 4*30=120 kreditet kell teljesíteni, ebbe beleszámítanak a különbözeti tárgyak, vagy ezeket a 120 krediten felül kell teljesíteni?
2023. jan. 11. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 lett volna, de elmentem a Corvinus felvételi előkészítőre (ez az előző válaszban nem jutott eszembe, de amúgy ajánlom. Kicsit húzós, de nekem megérte) így azt a tárgyat beszámították. A maradék kettőből pedig volt előadás és gyakorlat is, amiből ugyanaz vonatkozott rám, mint az alapszakosokra.

0 kreditesek a különbözeti tárgyak, nem számít bele a 120ba és nyilván az átlagba se, elég ha a kettest eléri az ember.

2023. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A felvételi előkészítő alatt pontosan mit kell érteni? Hány alkalmas? Találtam egyet a honlapjukon, de az csak egy ~3,5 órás online előadás, az lenne az?
2023. jan. 11. 16:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen szakra mennél. A vállalatgazdaságtan felkészítő 7*1,5 óra jelenléti oktatás volt emlékeim szerint. Másból meg csak 3-4 óra online.
2023. jan. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!