Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti képzés után milyen...

Esti képzés után milyen lehetőségeim vannak még?

Figyelt kérdés

Esti suliba járok,nemsokára szakmunkás vizsgát teszek.

Szeretném szakma után továbbképezni magam,(több lábon állni),de nincs meg a 10-11 osztályom. Annó 18-ban volt egy lázadó korszakom és otthagytam a nappali képzést a 9 évfolyam után. Dolgoztam, miután otthagytam a sulit,de rájöttem,hogy szakma kell és úgy érzem benőtt a fejem lágya így 20 éves koromra :)

Milyen lehetőségeim vannak továbbképezni magam?

Esetleg levelezőn végezzem el legalább a 10 osztályt és menjek érettségire?


Előre is köszönöm!



2023. jan. 11. 09:36
 1/2 Lunora ***** válasza:

Szia!


Mindenképp javasolnám, hogy érettségizz le levelezőn, mert nem tudhatod, hogy később ami szakma megtetszik, az érettségire épül-e avagy sem. Így megkönnyíted a dolgod és szélesebb körben tudsz választani.


Utána bármilyen OKJ-t el tudsz végezni iskolarendszerűbe (az első két szakma ingyenes), fizetős tanfolyamot ami szakképesítést ad, vagy felvételizhetsz egyetemre, ha szeretnél. Természetesen mindezt munka mellett.


Tudom belegondolva ez sok évnek tűnik és messze az eredmény, de én például minden évben mióta leérettségiztem tanulok egy szakmát ami megtetszik, mert valamelyikre majd vállalkozást szeretnék, de ahhoz megakarom találni a számomra ideálisat.

2023. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, érettségizz le, az ad egy alap műveltséget, utána meg egy jó szakmát keress, ami érdekel.
2023. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!