Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségei vannak...

Milyen lehetőségei vannak felnőtteknek a társadalmi ranglétrán való mozgásra jelenleg?

Figyelt kérdés

Nem kicsit elszúrtam az életem, elmúlt 10 évem mondhatni kukába dobható.

Jogosítványom, érettségim, nyelvvizsgáim vannak. Szakmám ha annak mondható egy targoncás jogsi és egy vagyonőri. Gerincproblémák végett hosszútávon mindkettő kérdésessé vált.

Érdekelne, hogy ma milyen reális lehetőségei vannak korombelieknek munka mellett arra, hogy előrelépjenek?


OKJ képzések illetve hasonló dolgok kvázi megszűntek, csak olyanokat találok amik iskolapados 2 éves csodák, ami nem hiszem, hogy egy átlag dolgozó embernek megoldható lenne.

Egyetemeken a "levelezőnek" mondott képzések is péntek/szombat rendszeresen teljes napot igénybe vevő dolgok, ami szintén nem össze egyeztethető egy teljes munkaidővel. Rengeteg lehetőséget, kiírást, pályázatot látok nálam fiatalabbaknak, de sajnos időgép hiányában kénytelen vagyok azzal gazdálkodni ami van.


Van egyáltalán járható út itt azon kívül, hogy megpróbálnék két évnyi tartalékot felhalmozni és beiratkozni valahová? Bármilyen reális járható útra kíváncsi lennék.


Köszönöm.

F/27



2023. jan. 2. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanfolyamok/felnőttképzések továbbra is vannak, viszont ezek fizetősek, de nem kell iskolába visszamenni és rövidebb idő alatt elvégezhető, vannak olyanok is, amik online e-képzés formájában is elérhetők.

Keress rá neten.

2023. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém 27 évesen még bármihez kezdhetsz. Én 28 évesen mostanában kezdtem egy mérlegképes könyvelői képzést. Az okj-k (amik ma már felnőttképzés névet futnak, tehát nem szűnt meg, csak át lett nevezve) többsége ma már van online is, e learning és előre felvett videós tananyagokkal megtámogatva, gyakorlatilag akkor tanulsz amikor van időd. Szerintem tök jó. Egyetemen pedig levelezősöknek szombatonként, nagyon ritkán 1-1 vasárnap van órájuk, szerintem az is simán vállalható
2023. jan. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Esetleg tudnátok konkrét elérhetőséget/oldalt küldeni ezekre?

Környéken lévő egyetemeken érdeklődtem, illetve 1-2 oktatónak is írtam, ott kell péntek, szombat szabadon nem kevésszer és nem csak a vizsgákra. (Vasárnap egyáltalán semmi.)

A felnőttképzésre átnevezett tanfolyamokat hogyan érdemes keresni ami elismert?

Rengeteg ilyen internetes akármi van ami ad egy papírt (például programozás, informatika területen) és semmi hivatalos intézmény nincs mögöttük.

Gondoltam, hogy fizetősek, azt megtudom oldani.

Köszönöm szépen a válaszokat, továbbra is nézelődök önállóan is.

2023. jan. 2. 23:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Pl:

[link]


Itt vannak online képzések is, ahol csak a vizsgákon kell személyesen megjelenni, meg tantermi képzések is.

2023. jan. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Amit nem értek, hogy ezek mivel többek egy átlag Udemy kurzushoz mérten?

OKJ helyett most már szakmajegyzék van ha jól tudom.(?)

Igen tudást biztosan adnak viszont arról bizonyítványt / szakmát nem látom, hogy miként adna.

Annyit ír legtöbb ilyen online oldal, hogy a képzés végén küldenek egy az annak elvégzését igazoló dokumentumot. Ha én például 3D modellezéshez készítenék egy 10 órás videó kurzust, ahhoz akár én is postázhatok sikeres teljesítés esetén "igazoló dokumentumot", viszont ez nem jelent semmit, legalábbis szakmát nem.

A weboldalon magán is cifrán körülírták ezt a problémát, nem titkolják egyáltalán, nem egyenértékű sajnos.


Tehát ami engem igazán érdekelt volna, az egy legalább a hajdani OKJ bizonyítványokkal egyenértékű képzés.

Amiket láttam ilyen szinten, azok szinte mind iskolapados, minimum 2 éves képzések voltak eddig, illetve egyetemi közegben a péntek/szombatos leosztásban. Eladói képzések amik még elérhetőek online formátumban, de azt nem látom előre haladásnak.


Köszönöm a válaszokat, igazán nem értetlenkedni próbálok, csak most már jobban meg kell gondoljam mibe fektetem az időm és pénzem. Egyenlőre az egyedi tanterv igénylését érdeklődöm levelezős képzés esetén, szakma szerzésre más utat nem látok felnőtteknek továbbra sem.

2023. jan. 4. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!