Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek DE-ÁOK ponthatára...

Szerintetek DE-ÁOK ponthatára az éven emelkedni vagy csökkenni fog, esetleg marad kb. annyi mint most?

Figyelt kérdés
Jó, tudom, senki sem jós, de azért hátha van valakinek ötlete.

2023. jan. 15. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
A ponthatár továbbra is az utolsó helyre felvehető jelentkező pontszáma, senki nem tudja megmondani, hogy ez mennyi lesz.
2023. jan. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem emelkedni fog.
2023. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez leginkább az érettségi nehézségétől fog nagyban függeni, ha könnyebb lesz, magasabb lesz, ha nehezebb, akkor természetesen alacsonyabb. Tehát jósolni az érettségik után lehet.:)
2023. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Még vannak ponthatárok? Úgy tudtam, hogy a kormány be akarja vezetni, hogy ezentúl az alapítványi egyetemek döntsék el, hogy kit vegyenek fel, ezáltal több helyen lehet szóbeli elbeszélgetés is pl, vagy az egyetem maga határozza meg, hogy melyik szakhoz mi lesz a követelmény, és a ponthatárokat is eltörlik, emelt szintű érettségi sem kellesz, és nyelvvizsga sem.

Én azt hittem, ez már mostantól él. Bocsánat, ha tévedek, és csak később vezetik be.

2023. jan. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4-es, szerintem te a központilag meghatározott minimum ponthatárra gondolsz, ami az alapkézések és osztatlan képzések esetében 280 pont volt- ezalatt senki sem kerülhetett be felsőoktatásba. Ezt eltörölték, de az egyetemek meghatározhatják ezt, úgy, mint az érettségi követelményeket, mind tárgyban, mind pedig szintben (közép, vagy emelt). /Az orvosi, fogorvosi, és gyógyszerészi szak esetében ebben nem lett sehol sem változás./

Egyébként a kérdező arra a ponthatárra gondolt, ami az utolsó felvett jelentkező pontszámát mutatja meg. Tehát ha pl. Józsikát vették fel utoljára az egyetemre 452 ponttal, akkor a ponthatár is 452 lesz.

2023. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!