Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy zajlik egy átjelentkezés...

Hogy zajlik egy átjelentkezés egy másik egyetemre?

Figyelt kérdés
Ha valaki jelentkezett már át egy másik egyetemre le tudná nekem írni ennek a menetét? Nagyjából tudom milyen papírokra van szükségem, de a hitelesített tantárgy tematikát nem tudom honnan kell beszerezni. Jelenleg a Debreceni egyetemen tanulok és a BGE-re szeretnék átmenni.

2023. jan. 15. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Legalább egy lezárt félév, azonos képzési szint és terület, hallgatói jogviszony igazolás szükséges. De nem valószínű,hogy állami finanszírozásba át tudnak venni. Ezért az is megoldás lehet,hogy februárban az általános felvételi eljárásban újra felvetelizel és ha felvettek kreditelismeresi eljárással kéred az eddig teljesített kreditek elfogadását.
2023. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hany feleved van meg? Mert altalaban egy vagy ket lezart felevvel lehet atmenni, de akkor ezt mar biztosan megnezted es tudod, hogy ott mennyi. A hitelesitett tematikat a jelenlegi TO-d adja. Ez a feleved mar le van zarva es ervenyes?


A BGE szabalyzataban (TVSZ vagy kulon szabalyzat) megtalalod, hogy mi a menete, mi a hatarido, illetve milyen dokumentumok kellenek, milyen atlag, meg minden. Ha valamit nem tudsz, akkor elvileg az uj TO kellene, hogy segitsen ebben, es/vagy a szakfelelos. De nem tudom, hogy ez a valosagban mennyire mukodik jol a BGE-n. A kreditbefogadasi eljarast is el kell inditanod majd, annak is van hatarideje. (En masik egyetemrol jelentkeztem at es mashova. Nekem az intezetigazgato segitett, mert felkerestem.)


Esetleg egy kicsit bovebben leirnad, hogy mennyit jartal mar Debrecenbe, mennyi van meg mar a tanulmanyaidbol, milyen finanszozasi formara akarsz atjelentkezni? Milyenrol? Mi az indoka az atjelentkezesi szandekodnak? Stb. Lehet, h a felvi.hu-n benyujtva a jelentkezesedet egyszerubb lenne most ujra felvetelizned, ezert kerdezem.

2023. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pl. ebben a szabalyzatban az 53. paragrafus szol az atvetelrol:


[link]

2023. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Két félévet már letudtam, ez most a harmadik. Azt tudom hogy nincs sok esély hogy államira felvegyenek.

Egy pár napon van még a határidő végéig és holnap fogok bemenni a hallgatói jogviszony igazolásért. A kreditigazolást és a tematikát is el fogom kérni és ezt egyből oda fogják adni vagy várni kell rá? Milyen papírokra lenne szükségem még?

2023. jan. 15. 15:48
 5/11 anonim ***** válasza:
A neptunbol ha tudod, nyomtasd ki az elektronikus leckekonyvedet, es hitelesitsd azt is a TO-val. Vagy ok nyomtassak ki neked. De lehet, h ezt mar nem teszik meg egy mosolyert. Ez az index-hitelesites vagy kelleni fog, vagy nem, de ha mar nem leszel a hallgatojuk, akkor sokkal nehezebben intezed el. Szerintem igy a vizsgaidoszak vege fele a TO nem fogja tudni azonnal megcsinalni, amiket kersz, de megbeszeled veluk, hogy kb. mikor mehetsz vissza a dokumentumokert. Nem tudom nalatok hogy mukodik a TO Debrecenben. Sajnos most nem jut eszembe mas, ami kellhet. Azt tudom, hogy en amikor atmentem egy masik intezmenybe, az ottani tanaroknak az indexem hitelesitett masolatat mutogattam, hogy lassak, milyen kurzusaim voltak. Mert nekem kellett az o alairasuk is ahhoz, h a Tanulmanyi Bizottsag elfogadja a kurzusaimat. De akkor meg nem elektronikus uton intezodott ez, most meg mar a legtobb helyen igen. Viszont a biztonsag kedveert jo az, ha te meg tudod mutatni a tanarnak konkretan, es nem csak azt mondod neki, hogy benne van a rendszerben, higgye el. Lehet, h soha nem lesz ra szukseg, de lehet, h latni akarja. Mert tudod, a legtobb helyen kurzust elfogadtatni tobb felekeppen lehet. Lehet kreditatvitellel, es lehet ugy is, hogy felveszed az indexbe es kersz megajanlott jegyet az elozetes tanulmanyaid alapjan. Azt sajnos nem tudom a BGE-n melyik a gyakoribb, melyik az elfogadottabb.
2023. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen. Még arra lennék kíváncsi, hogy egyszerre 2 helyre is beadhatom az átvételi kérelmet vagy csak egy helyre?
2023. jan. 15. 19:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez attol fugg, hogy hogyan jon letre az uj helyen a hallgatoi jogviszony, (amit en nem tudok) Ha beiratkozassal, akkor nem lenne gond, de ha mar az atvetellel, akkor egyszerre mindket helyre atvesznek ??? (Passz). Nem tudod eldonteni, hogy melyiket szeretned? Vagy azert akarod egyszerre ket helyre beadni, hatha az egyik visszautasit? Ugyanarra az egyetemre szeretned, csak masik szakra? Vagy ket kulon intezmenybe? A legjobb lenne ujrafelvetelizni, es bejutni az ingyenes kepzesre, es ott elfogadtadni, amit csak lehet a nyar folyaman. Igy nem vegeznel kesobb, legalabb is sokkal kesobb biztos nem.
2023. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megneztem. Az atvetelrol a dekan dont, tehat ugyanabba az intezmenybe ket kulonbozo szakra nem adhatod be, mert a dekan ezt nem fogja nem eszre venni. A masik meg az, hogy az atvetelkor az uj intezmeny bejelent a FIR-be, a felsooktatasi informacios rendszerbe. Tehat a ket intezmenybe jelentkezes is lehet, h necces, mert ha egyszerre mindketto atvesz es atjelent magahoz...??? Eloszor vesz at, es utana kell beiratkoznod. A FIR megbolondul :-)


Az viszont biztos, hogy az atvetelig meg kell, hogy legyen a hallgatoi jogviszonyod az elozo intezmenyben.


En a helyedben halasztanam a kovetkezo felevet Debrecenben, es felveteliznek a BGE-re. Ha kellene, plusz pontoka csinalnek nyarig, h ingyen tanulhassak ott. Ha megsem vennenek fel, akkor inditanam el ezt az atjelentkezest a nyaron, es akkor szepen nyugodtan mindent elinteznek a TO-val szeptemberre. De nyilvan Neked meglehetnek a sajat szempontjaid.

2023. jan. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gondolom Te irtad ki az atjelentezeses kerdest is most. Itt van a BGE BSc Penzugy-Szamvitel nappalis tantervi halo. (Illetve amelyikre szukseged van, az valaszd ki.) Nezd meg, hogy ehhez kepest te hol jarsz most a Debreceni Egyetemen. Es amenyiben a penz nem szamit, hogy esetleg (es nem kicsi a valoszinusege hogy) fizetorsre vennenek most at, akkor ez alapjan dontsd el, hogy most lenne-e jobb becsatlakoznod, vagy inkabb a jovo felevben, es akkor mar inkabb talan az ingyenes kepzesre. Mit veszitesz es mit nyersz. Mik a szempontjaid. Ido, penz, stb.


[link]

2023. jan. 16. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocs, az *ujrafelvetelizes kerdest akartam irni.


Itt az Oktatasi Hivatal honlapjan el kellene olvasnod, hogy hogyan mukodik az allamilag finanszirozott kepzes.


[link]


Ha nem jutsz dulore, akkor hivd fel az Oktatasi Hivatalt. De talan kezdheted is ezzel.


[link]


Ehhez szukseged lesz az oktatasi azonositodra, amit a neptunban megtalalsz a szemelyes adatoknal. Nekem egy 11 jegyu szam. Ez nem a hallgatoi azonositod, ez egy masik szam. Az oktatasi hivatal ugyintezoje meg tudja neked mondani ez alapjan, hogy lenne-e visszafizetesi kotelezettseged, ha ilyen modon ujrafelvetelizel. Ezt meg a mai napon, de legalabb a het elso feleben probald meg megtudni. Segit a dontesedben, es akkor nem kesed le a hataridot sem, ha ugy dontesz, hogy atjelentkezel.

2023. jan. 16. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!