Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Duális képzés+diákmunka...

Duális képzés+diákmunka megfér egymás mellett?

Figyelt kérdés

Most érettségizek és a bge-re szeretnék tovább menni nemzetközi gazdálkodás szakra. Anyagiak miatt duális képzésre mennék és emellé szeretnék még valami diákmunkát vállalni (pl.: árufeltöltő, futár, stb..)

Van aki hasonlóan csinálja? Tapasztalatokat szeretnék hallani , illetve a szakkal kapcsolatban is, ha valakinek van jó tanácsa:)



2023. jan. 17. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én duálison vagyok, bár nem ezen az egyetemen. Ha nagyon könnyen tanulsz, laza a duális helyed és nem zavar, hogy nincs szabadidőd, akkor lehet mellette diákmunkát vállalni. Ha valamelyik feltétel hiányzik, akkor nem. Van duálisos szaktársam, aki még órák után jár árut tölteni, de cserébe simán elalszik előadáson, szerintem ez így nem éri meg, ha nem vagy nagyon-nagyon rászorulva.
2023. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszt.

szabad megkerdeznem, hogy a dualison mennyi fizetest kapsz?

2023. jan. 17. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Aktuális minimálbér 65%-a. Ez a jogszabályi minimum, ez alá nem mehetnek, fölé természetesen igen, bár nem szoktak nagyon. Ez az összeg független a ledolgozott napok/órák számától, fix minden hónapban.
2023. jan. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!