Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Volt olyan, hogy egyetemen...

Volt olyan, hogy egyetemen írt nektek a tanár, hogy miért nem jelentkeztetek vizsgára?

Figyelt kérdés

Otthagyom az adott szakot, ez volt az első félévem, ezért amiből lett volna vizsgám, abból már arra sem jelentkeztem, nem mentem el, mert minek. Egyébként egyelőre egyikre sem épült volna semmi. Érdekes, gimiben meg általánosban állandóan azt mondogatták a tanárok, hogy “egyetemen majd nem fognak mindent a szátokba rágni”, “egyetemen senkit nem fog érdekelni, hogy mit csináltok” stb., erre ír a tanár, hogy nem jelentkeztem vizsgára, mi a helyzet a tárggyal? A szájba rágásra visszatérve, de, nálunk mindent a szánkba rágnak.:D voltak év elején tájékoztatók is, ott is mindent elmondtak, ami fent van a honlapon is, volt, hogy óra közben mondták, hogy mi az, amit mindenképp írjunk le, azt is ötvenszer elmondták, mikor lesz zh vagy vizsga.

Ha valaki azért nem jelentkezik, mert véletlenül elfelejtette, az amúgy megérdemli, mert ezt is a szánkba rágták 50x, hogy mikor kell jelentkezni, mikor vannak időpontok, meg az ember nem felejti csak úgy el, hogy vizsgája van.

Bár kisebb szak, gondolom ahol 500 hallgató van, ott nem foglalkoznak ilyenekkel.


2023. jan. 18. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, mivel emlékeim szerint mindig jelentkeztem vizsgára.
2023. jan. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, soha. Igaz az jó nagy évfolyam volt, 400 fővel.


Cserébe az információ eldugva a honlap legutolsó menüpontja alá. Neptun üzenetet ált. kaptunk a határidőkről.

2023. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első szakom egyáltalán nem volt szájbarágós. Oké, a zh-ról szólniuk kell, meg volt egy kis tájékoztató a specializációkról.

Második szakomon ugye szólnak a zh-ról, viszont, ha nem jártál be előadásra és a többiek nem szóltak akkor nem tudtad mikor van :D Na meg, hogy a tananyag meddig kell. Egyik tanárnő szeretet anyáskodni, ő elmondott minden tudnivalót az egyik óráján a vizsgaidőszakkal, vizsgákkal, kurzusokkal kapcsolatban.

Minkét szakom kicsi szak.

Melyik egyetem melyik szakán volt ez a szájbarágósdi?

2023. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ELTE BTK, konkrét szakot nem írnék itt le. Az tök jó, hogy tájékoztatnak, de nekem már kicsit sok volt, meg ezen az üzeneten meglepődtem, nem gondoltam, hogy a tanár ezért külön ír, hogy nem vettem fel a vizsgát.
2023. jan. 18. 12:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy BTK. Gondolom egy kicsi nyelvszak lesz ez, 5-10 fővel.


Azért ír, mert nekik minden hallgató számít, pénzügyileg. :D

2023. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Igen. Mi is kisebb létszámú szak vagyunk, többnyire ilyen 5-15 fős óráink vannak (persze vannak nagy össznépi órák is, de az lényegesen kevesebb) és a szakos oktatók ismernek minket. Vizsga miatt ugyan nem, de beadandó miatt már írtak nekem, hogy miért nem adtam még le és szükségem van-e segítségre, ne felejtsem el, minden rendben van-e stb. vagy meg is dicsértek egy jó vizsga eredmény után, de volt negatív élményem is (pl. lógással gyanúsítottak, holott nem is hiányoztam és emiatt írogattak). Hozzád hasonlóan gondolkozom róla. Egyrészt pozitív, hogy figyelnek ránk és próbálnak segíteni, támogatni, motiválni minket. Viszont sokszor csak arra vágytam, hogy bárcsak én is egy neptun kód lehetnék és elvegyülhetnék a többi hallgató között... Néha már túl sok volt és nem akartam, hogy mindenről tudjanak ami éppen történik velem, nem akartam mindenért magyarázkodni vagy úgy egyáltalán nem akartam volna, hogy ennyire belemásszanak az életembe. Az esetek többségében ugyanis nem jelentett ez érdemleges segítséget, max. jól esett vagy örültem neki, de sokszor csak megnehezítette a helyzetet.
2023. jan. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5: azért kicsit többen vagyunk, de igen.:D

6: Én is így gondolom. Én az egyetemben pont ezt szeretem/szeretném (a szak, ahová készülök, ott már sokkal többen leszünk), hogy nem foglalkoznak velem, nem kell beszámolnom senkinek semmiről, az én dolgom. De nálunk még előadásokon is volt például jelenléti ív, felszólított néha a tanár, adott kisebb feladatokat, csak mert kevesen vagyunk.

2023. jan. 18. 14:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is volt jelenléti ív az összes órán, páros és csoportos feladatok, felszólítottak és olvasd fel a szöveget stb., mint általánosban. Nagyon nem szerettem. Miközben nálunk pont azzal nem foglalkoztak, amivel foglalkozhattak volna és még előnyös is lett volna kis létszám (pl. mentorálás, ösztöndíjak, tudományos munkára való ösztönzés).
2023. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!