Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-GTK vagy BGE-PSZK? Nemzetk...

BME-GTK vagy BGE-PSZK? Nemzetközi gazd.

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogy a BME nehezebb de nagyobb a presztízse a BGE meg egy gyűjtőhely és átlagos nehézségű.

2023. jan. 19. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

Mindegy, melyikre mész. A gazdasági életben a BME-nek se magasabb a presztizse, nem is látszik a térképen. A fél gazdasági elit a BGE elődintézményeiben végzett, BME-n végzett szakembert meg talán vagy kettőt ismerek, ők is csak a BME MBA-t végezték el, nem alapszakon. Egyiken se jobb vagy rosszabb a színvonal, favágás mindkettő.


Ha jó vagy matekból, gondolj át egy matekosabb szakot, minimum psz, de inkább matek szak, valami info stb.

2023. jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek az osszehasonlitasoknak nem sok ertelme van. Mihez kepest nehezebb valami? Mind a ket helyre 400 pont volt az allami ponthatar legutobb. Tehat akkor mi alapjan gyujtohely az egyik vagy a masik?

Informalodj, menj el nyilt napokra, kerdezz meg odajarokat milyen oda jarni ilyesmi. A nemzetkozi gazdalkodas egyebkent nem a pszk-n van, hanem a kulkeren. Azert nem mindegy, mert mashol vannak, es kellemetlen ha az ember ilyeneket nem tud, es miutan felvettek, akkor derul ki, hogy akar 1 ora az odaut tomegkozelekedessel.

2023. jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1

Különösebben nem vagyok jó matekból, biztos hogy erre a szakra mennék.

#2

Az oktatás színvonalára és az elvárásokra gondoltam a nehézség alatt. A "gyűjtőhelyet" egy BGE-re járó ismerőstől hallottam, ő pont ezen a szakon van. Illetve az önköltséges ponthatárok is 280-tól voltak, na meg az ott induló FOSZK képzésekre is bárki bejut. Persze tisztában vagyok azzal hogy ezeket a minimum ponthatárokat eltörlik, bár sok értelmét nem látom.

2023. jan. 19. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!