Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme ennyi munkához a...

Mi értelme ennyi munkához a diplomának?

Figyelt kérdés
Nem is a tanulással van bajom, a tanulás az szép és jó. De rengeteg egyetemistát vágnak ki olyan tantárgyakkal, amiknek közük sincsen az adott területen való munkához. Olyan dolgok is vannak, amiket konkrétan senki se fog használni az adott pályán. Rendszeres szöveg, hogy úgyis munka során tanulja meg az ember a szakmát, nem az egyetemen. Akkor miért várják el rengeteg munkához a diplomát, amikor az egyetemen az anyag 10% át sem fogja használni munkája során? A diploma a beugrási feltétel, de amit a diplomához tanítanak, annak a zöme nem fog kelleni. Akkor ez miért lenne jó szűrő? Ha valaki sehogyan se tudta a fejébe beleverni az egyetemi szintű lineáris algebrát, őt miért nem veszik fel olyan helyre, ahol ez elő se fog kerülni? Ez csak 1 példa.

2023. jan. 22. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemi oktatás elméletorientált, ebben egyetértek, s így nem hasznosul megfelelően... DE!!!

A tanultak háttértudásul szolgálnak ahhoz, amit majd a szakma a gyakorlati oldalról megtanít. El lehet boldogulni az elméleti háttértudás nélkül is, ugyanakkor gyorsabban lehet haladni, ha már a kezdetektől jobban átlátod azt, ami történik.

2023. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Egyébként én továbbmegyek: szerintem sok szaknak egyenesen nincs is értelme. Nyilván egy orvos, mérnök, közgazdász, jogász olyan személy legyen, aki egyetemen tanult, mivel ezek nyilván alaptudást igényelnek, amit ott adnak át, viszont szerintem egy közösségszervezés, egy kommunikáció és média pl. számomra olyan szakok, amiket egyetemen kívül is lehetne tanulni, meg a médiához is pl. sokszor skillek kellenek inkább, mint elméleti anyag, amit egyetemen oktatnak. Sok szaknak kevés értelmét làtom.
2023. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Az egyetem nem(csak) a tudásról szól, hanem egyfajta tanulási és információszerzési alkalmassági is.


Az érdekli őket, hogy tudod-e a szakmád alapjait, alkalmas vagy-e arra önállóan építeni a saját szakterületednek megfelelően, képes vagy-e utánamenni azoknak az infóknak, amiknek nem vagy birtokában és új ismereteket elsajátítani akkor is, ha az téged nem érdekel, illetve képes vagy-e kitartani a dolgok mellett, amiket szeretsz és elviselni értük azt is, ami nem a kedvenced.



Alapvetően az egyetem az akadémiai életre és a magasabb szintű szellemi melóra készít fel. Oda ezek a kvalitások kellenek, nem pedig az, hogy úgy állj a szakmádhoz, mint a nutellás kenyérhez, hogy kirágod a belsejét, ami neked tetszik, a héját meg eldobod.

2023. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Alapvetően az egyetem az akadémiai életre és a magasabb szintű szellemi melóra készít fel. Oda ezek a kvalitások kellenek, nem pedig az, hogy úgy állj a szakmádhoz, mint a nutellás kenyérhez, hogy kirágod a belsejét, ami neked tetszik, a héját meg eldobod."


És mondjuk egy közgazdász azért lesz jó vállalatvezető, mert megtanult határértéket számítani és amiatt áll majd jól hozzá a saját szakmájához? Nem ért valaki a határérték számításhoz és emiatt nincs diplomája, akkor úgy áll majd a HR es munkához, mint a nutellás kenyérhez? Ne nevettess.

2023. jan. 22. 15:19
 5/11 A kérdező kommentje:

"Egyébként én továbbmegyek: szerintem sok szaknak egyenesen nincs is értelme. Nyilván egy orvos, mérnök, közgazdász, jogász olyan személy legyen, aki egyetemen tanult, mivel ezek nyilván alaptudást igényelnek,"


Jó kérdezőt fogtál ki, mert gazdasági szakra járok. Amit itt tanítanak, annak a 99% nak köze sincs egy közgazdász mukájához.

2023. jan. 22. 15:20
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

#4

Nem tudod vagy nem akarod érteni?


Egy közgazdász attól lesz alkalmas a pályájára, hogy utána néz annak is, amihez nincs kedve, méghozzá annak reményében, hogy hátha pont annak kapcsán fog találni valamit, amire tényleg szüksége van. Meg attól, hogy ért az elmélethez is, a száraz anyaghoz is és nem csak működőképes a munkája gyümölcse, hanem JÓL működő ennek eredményeként.


Én más iparágban dolgozom (informatika), itt is az a legnagyobb baj az autodidaktákkal, hogy csak azt tanulják, amihez kedvük van. Az meg általában a gyakorlat, amit nem tudnak normálisan használni elméleti tudás nélkül és nem is tudnak mélyrehatóbban saját gondolatokkal hozzájárulni ahhoz, hogy hogyan tudnák jobban csinálni. Sajnos a többségnek igénye sincs rá, mert elég neki, hogy működik. Nagyon sok az ilyen igénytelen ember, aki csak arra nyitott, amire egyértelműen és feltétlenül szüksége van, minden más fölösleges sallang neki.


Másrészt egy egyetemi szak nem neked készült. Nem körülötted forog a világ, hanem az adott szakma körül, ami ezer meg egy különálló pozícióra oszlik. Nem veszik ki a tartervből a te hasfájásod miatt azokat a tárgyakat, amiket más az ő saját szakterületén használni fog nagyon is. Be is b*szna, ha úgy kellene eldöntenem, hogy mivel foglalkozom a szakmámban, hogy nem is tanultam róla. Erre jók ezek a tárgyak, mindenből tanulsz egy icipicit és eldöntöd, mi tetszik jobban. Lesz rálátásod a lehetőségeidre és arra, hogy miben szeretnél elmélyedni később. Aki ezt a kicsit nem bírja, az ne menjen egyetemre. Tanuljon szakmát 4-5 lépéses egyszerű eljárásokkal és majd mi megmondjuk neki, hogy biorobotként mit csináljon.

2023. jan. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Valamivel muszáj kiszórni a butákat és a kevésbé kitartó embereket
2023. jan. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

"Nem ért valaki a határérték számításhoz és emiatt nincs diplomája, akkor úgy áll majd a HR es munkához, mint a nutellás kenyérhez? "


Aki a száraz részeket elvből elutasítja anélkül, hogy kicsit el akarna gondolkodni róluk (és ez gyakorlatilag elég a tárgy teljesítéséhez) az tulajdonképp miben reménykedik, mihez fog érteni? Akinek ilyen a hozzáállása, az ahhoz sem ért tisztességesen, ami ténylegesen a saját szakterülete.

2023. jan. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amúgy egyetértenék veled, ha nem pont a matekot mondtad volna...


Most aki szeretne komolyabb (de mondhatnám azt is, hogy valódi) gazdaságis dolgokkal foglalkozni, az pl hol tanulja meg a matekot, ha nem a GAZDASÁGI szakon? Vagy akkor ahogy írtad, legyen másik szak erre? Oké, szerinted a nem jelentéktelen gazdaságis pozikra kiket vennének fel, aki tanult matekot vagy probléma volt neki ilyen egyáltalán nem nehéz (legalábbis ahogy gazdaságin tanítják nem az) számításokat megtanulni? Azonnal kukázná a HR a diplomádat innentől kezdve, ha nem a matekos szakon végeztél.


Amúgy van olyan, ahova nem kell matek vagy nem olyam durva? Biztos van valami FOSZK ide is, ami biztosan olyan, mint a többi, hogy a fontos szakmai tárgyak nagyrészét mind megtanítják, csak a matekot és ilyesmiket butítják vagy mellőzik. Szóval mehetsz FOSZK-ra, ha szeretnél, de majd meglátjuk, hogy hogyan helyezkedsz el:DD


A gazdasági szak reál szaknak számít és nem véletlenül lett az. Az eméletet bárki megtudja tanulni aki szorgalmas, de nulla matekos/analitikus gondolkodás nélkül hogyan lesz valaki jó szakember?


Utoljára pedig annyit, hogy említetted a határérték számítást. Ha szerinted ennek az elmélete elhanyagolható egy gazdasági szakon, akkor borzalmas szakember lehetsz/leszel:D a lineáris algebra pedig egyenest nevetséges, hogy szerinted nem hasznos, mikor a mátrixok adják az alapját a legtöbb gazdaságis számításnak lol.

2023. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"gazdasági szak reál szaknak számít "


Rohadtul nem mert a reál szak BSc meg MSc, gazdasági szak meg BA és MA megjelölésű, tehát humánnak számít.

2023. jan. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!