Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme orvosi után/mellet...

Van értelme orvosi után/mellett még egy diplomának?

Figyelt kérdés
Pl jogi, mérnöki vagy gazdasági?
2021. jan. 5. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

1. Minek?


2. Ha szeretsz tandíjat fizetni.


3. Ha nem szeretnél dolgozni, és van kedved 6-7 év után még mindig tanulni és nem élni.

2021. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1. Mert orvosként nem lehet sokat keresni, a magánpraxis pedig lelkiismeret furdalást okozna. Nekem ez hivatás. Inkább akkor keverném más szakkal ami jobban keres és lenne egy komplex tudásom


2. Államikat kimaxolnám, többit diákhitelből megoldhatónak tartom. Vagy külföldön végezném el a 2. képzést.


3. Mellette muszáj lenne dolgoznom, a szüleimnek ideje élnie újra:)


Ha van hiba/irracionalitás a válaszaimban, megköszönném a javítást.

2021. jan. 5. 23:03
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
mindaddig hivatás, amíg el nem kezdesz rendesen keresni vele. emiatt ne aggódj, az első komolyabb jövedelem után nem lesz gond a lelkiismerettel
2021. jan. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Én csak nem értem, hogy minek szenvednél 6-7 évet az orvosival, ha soha nem akarnál orvosként dolgozni? Ennek mi értelme?
2021. jan. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Mire egyáltalán egyedül beteghez nyúlhatsz, vagy vagy 30 éves. Utána még összehozni egy mérnöki diplomát, az 4-5 év. 35 vagy. Ha aggastyán korodig eltartanak a szüleid, akkor hajrá, de így nem leszel jó semmiben. A szaktudást az élet hozza, nem a diplomahalmozás. Legyél jó orvos, és nem lesz gond a megélhetéseddel, vagy legyél jó mérnök és nem lesz gond a megélhetéseddel, de a kettő együtt nem megy, illetve a nap neked is csak 24 órából áll.
2021. jan. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Láttam olyan mesterképzést, amelyre orvosok is jelentkezhetnek és egészségügyi mérnök a neve. Akkor ez inkább ilyen “büfé” mesterképzés? Vagy félreértem?


Rákgyógyításkor használt eszközök kutatása érdekel.

2021. jan. 6. 15:07
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

Komolyan írtad, hogy nem kersenek sokat az orvosok?

Ne már... Pont most emelték meg irreálisan magasra a fizetésüket, a környezetemben lévő orvosok mindegyikének villája van, van akinek kettő is, és mindegyik több hétre jár olyan helyekre, mint pl Hawaii, vagy India, ahova ugye nem két forint eljutni. Hozzáteszem negyed annyit nem gürcölnek, mint más dolgozók az egészségügyben, szóvel icipicit el vagy tévedve.

Mellesleg kutatásböl nem fog megélni olyan színvonalon, mint az orvoslásból.

2021. jan. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
nyilván troll
2021. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Jogi szakokleveles orvosi képzésről tudok, mérnökiről nem, de biztosan vannak határterületek, vagy egészségügyön kívüli munkák, ahol jól jön az orvos végzettség. Volt olyan építőmérnök tanárom, aki kórházban (is) dolgozott, nem hiszem, hogy csak kórházba vagy magánrendelni mehetnél. Vagy keresel valamit, ami érdekel, és csinálsz egy vállalkozást.
2021. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Hetes válaszoló írásából süt az irigység. Végezd el az egyetemet és utána csak egy hetet dolgozz orvosként...
2021. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!