Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar alapszak, mire használh...

Magyar alapszak, mire használhatom később?

Figyelt kérdés

Azt olvasom hogy jelenleg a tanári képzéshez minimum 2 tantárgyat kell választani, ezek szerint nem lehetek csak magyar nyelv és irodalom szakos tanár?

Illetve ha nem tanár, akkor mi lehetek magyar BA-val?

Esetleg akinek van tapasztalata írja le kérem!



2023. jan. 22. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A magyar alapszakot csak akkor válaszd, ha konkrét további terveid vannak vele. Pl. utána MA és ráépíteni az egyszakos tanárit.
2023. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez szakiranyfuggo is. En pl. Egerben neztem a magyar szakot, mert ott van dramapedagogia szakirany (egyedul az orszagban). Elvileg ezzel dramapedagogia, dramatanar iranyba is el lehet indulni. Gondolom azert kellene melle egy mesterkepzes is vagy szakiranyu tovabbkepzes. De pl. ha ujsagirassal akarsz foglalkozni, akkor is jo kiindulasi pont a magyar szak, stb.
2023. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképpen szeretnék MA-t, csak kicsit félek hogy eltudok-e majd helyezkedni vele
2023. jan. 22. 18:44
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Ilyen helyesírással, basszus? :( eltudok-e(sic!)
2023. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyrészt az eltudok-e helyesen van írva, nézz utána másrészt a sic 2 c.
2023. jan. 22. 21:16
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
5. A pofátlanságod határtalan! Nem tudsz helyesen írni és még neked áll feljebb!
2023. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Nézd meg, mit jelent a sic! Az eltudok pedig baromira nem helyes! Elváló igekötőknek nézz utána.

Több alázatot az anyanyelved iránt, ha már ilyen irányban akarsz tanulni...

2023. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem eltud az ige, hanem elhelyezkedni... omg
2023. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%
Jaj, istenem, kérdező, ha lehúzol, ha nem: nyisd már ki a 4. osztályos nyelvtankönyvedet az igekötős igéknél, ez kifejezetten nagyon durva hiba, a sic pedig nem a nemlétező macskát akarja elkergetni, minimális, a magyar szakra pályázóktól elvárható műveltséggel tudhatnád, hogy mi az, de még most is utánanézhetsz!
2023. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem lett belőle semmi hasznom, tanárit szerettem volna, de időközben meggondoltam magam a pedagógusok méltatlan helyzete miatt. Nem mentem MA-ra sem, mivel egyik sem tűnt gyakorlatban hasznosíthatónak, amivel el lehet helyezkedni.

Ennek ellenére szinte minden percét imádtam, nem tudtam semmi más szakot választani, ami ennyire a szívemhez szólt volna.

Azóta se tudom merre kéne képeznem magam, ami testhezálló és piacképes is.

Én azt ajánlom neked, hogy előre tervezd meg az utad, ha nem látod a hasznosulását és van más, ami érdekel, arra menj inkább.

2023. jan. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!