Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri elvégeznem az informati...

Megéri elvégeznem az informatikatanári képzést?

Figyelt kérdés
Szakbővítésen gondolkozom, esetleg programozáson.

2023. jan. 28. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. jan. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Tanarit semmiképp
2023. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2023. jan. 28. 18:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolt, hogy nem keresnek jól a tanárok. Pedig nem kötelező utána tanárként elhelyezkedni.
2023. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Első vagyok. Azért mondtam igent, mert én ismerek programozót, aki később architect lett és nem mérnök vagy proginfó végzettsége van, hanem info tanári. Nem az a fontos, hogy pontosan melyik info szakot végzed el, hanem az, hogy mit tudsz. A diplomaszűrőn ez is átmegy, amikor állásokra jelentkezel, a konkrét felvételi pedig úgyis egy gyakorlati feladat, amit, ha tudsz, szuper, ha nem, akkor akármilyen diplomád van, nem ment meg. Én gazinfót végeztem, és azt sem hívják a legerősebb infó szaknak, mégis sokan mennek ezzel tovább. A fontos, hogy tudd, hogy akármelyik szakot is végzed infóból, a hangsúly nem azon van, hoyg milyen a papír, hanem azon, hogy mit tudsz valójában. Rengeteget kell utána menni saját szabadidődben, tanulni, gyakorolni. De ez akármelyik szakon így van. A tényleges tudást otthon és később a munkahelyen szerzed meg.


(A privátban kérdezőknek üzenem, hogy nem szeretnék privát beszélgetni, ezért válaszolok itt).

2023. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mert ez egy olyan szak amivel eltudsz helyezkedni a tanári pályán kívül bárhova, ami az informatikához köthető. Amúgy ugyan az a képzési tematika mint a programtervező informatikusoknál. Én is erre jártam.
2023. jan. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Egy tanári szak nem egyszerű, szakpar kell mellé, a mellé pedig pszichológiai tárgyakat is teljesitened kell. 5 év kőkemény munka, aztán az utolsó évben tanitanod kell, nem is keveset. Ha a tanítás nem megy, akkor is meg kell csinálni, ami lelkileg megterhelő lehet. Én tavaly végzem. Amint meglett a gyakorlaton az óraszám már léptem is, de nekem inkább az volt megterhelő hogy a társadalom legaljának éreztem magam, állandóan a pénzen aggódtam.


Szóval szerintem ha érdekel az info, és jo vagy benne, akkor végezz el inkabb valami program tervező informatikus szakot, vagy egy sima info szakkal is többet érsz, jobb munkahelyed lesz pár éven belül, ahonnan tovabbkepezheted magad.


De persze mindenkinek szíve joga, én a tanár szakot nem ajánlom.

2023. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7.

Megkèrdezhetem, hogy mivel foglalkozol?

2023. jan. 29. 11:05
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Ma egy fordító cégnek dolgozom és magantanár vagyok délutánonként:) egyébként angol-tortenelem szakot végeztem
2023. jan. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Hozzátenném még, hogy ez most jól hangzik hogy fordító cég és magantanár de nagyon hosszú és rögös út vezetett ide, sok megbánással, nélkülözéssel, munkával és sírással. 9-es voltam
2023. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!