Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BGE-n kívül van egyetem...

A BGE-n kívül van egyetem ahol rövidebb idő alatt elvégezheted a képzést ha van FOSZK okleveled?

Figyelt kérdés
Kereskedelem és marketing szak. A BGE-n 3 félévvel rövidebb idő alatt végezheted el. Máshol is van ilyen?
2023. jan. 31. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

A felvi.hu szakkeresőjében bejelölöd, hogy Felsőoktatási szakképzés, és beírod, hogy kereskedelem. A kereső ki fogja adni, hogy hol hirdettek meg FOSZK-on ilyen szakot. Még a szakirányt is megadja. Utána meg kell nézni a felvi.hu statisztikájában, hogy azokon az egyetemeken, amiket kinézel magadnak, valóban el is indultak a szakok FOSZK formájában, vagy csak meghirdetésre kerültek. Ahol indult FOSZK, ott a képzésed valóban lerövidül.


Másik lehetőség kikeresni: a BGE-nél a felvi.hu oldalon rákattintasz a szakra, és kiadja, hogy hol hirdetik meg más intézményekben ugyanezt.

2023. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hozzateszem, hogy minden intezmenyben lerovidulhet a kepzesed, ha FOSZK okleveled van, de erdemes olyan helyre FOSZK-ra menned, ahol kesobb nem kell megmagyaraznod a kurzusaidat, mert mashonnan viszed oket, es probalod elfogadtatni, hanem eleve ugyanott vegezted ugyanazt, es tudjak mirol van szo.


Amugy nem vilagos, hogy a FOSZK-os okleveled mar megvan, vagy igy szeretned a ker-mar tanulmanyaidat elkezdeni FOSZK-on? Amennyiben Te vagy az, aki egy masik kerdest is feltett, amiben azt irja, hogy nincs emelt szintu erettsegije a ker-mark szakhoz, akkor azert nezd at a felvin, hatha veletlenul letezik olyan egyetem, ahova nem kell emelt erettsegi hozza.

2023. jan. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen idáig eljutottam. De azt nem találom, hogy melyiknél lehet utána alapszakon folytatni anélkül, hogy előröl kéne kezdeni mind a 7 félévet
2023. jan. 31. 11:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Amelyik intezmeny elindita a FOSZK-ot, az a velemenyem szerint biztos, hogy tovabb enged, hogy rovidebb ido alatt elvegezd a szakot. Hiszen ezert lett kitalalva az egesz. Lehet, hogy errol az intezmenyi honlapokon tudsz olvasni.
2023. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyi, a BGE kulker karan a ker-mar szakra en nem is latom, h kell emelt szintu erettsegi. Rosszul latnam? Nincs odairva:


kettőt kell választani: földrajz v. gazdasági ismeretek v. informatika v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(17) v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy(18) v. egy idegen nyelv(22) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(20)


[link]

2023. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ez úgy működik, hogyha te foszon teljesítetted pl. a mikroökonómia és makroökonómia tárgyat, és ezek tematikája legalább 75-80%-ban egyeznek alapszakon oktatott ugyanezen tárgyakkal, akkor ezeket ott el tudod fogadtatni kreditelismerési kérelemmel, valahol 75 valahol 80%-os egyezés kell a tantervnél, nyilván ha ugyanazon egyetemen végzed, ott ugyanazt tanítják. Sokszor össze is vannak vonva előadások fosz és BA hallgatókkal.
2023. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát hiába nem kell emelt, ha a közép érettségimmel nem lesz annyi pontom hogy felvegyenek
2023. jan. 31. 11:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Rajtad múlik,hogy rövidül e, nem automatikus. Fel kell venni minél több tárgyat egy félévben és akkor rövidül. (persze ha elfogadják az azonosakat)
2023. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden egyetemen. De pl Széchenyin is (más szakot végeztem ugyan, de én is rövidítve végeztem az alapszakot a FOSZK után)
2023. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!