Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tehetném magamnak...

Hogyan tehetném magamnak érdekesebbé a történelmet?

Figyelt kérdés
Tizenegyedikes vagyok szóval egyre jobban nyomaszt hogy nekem érettségire ezt mind tudni kellene. Csakhogy a legtöbb tanórán kb majdnem elalszok mert annyira száraz és unalmas. Annyiból áll az egész hogy mikor melyik törvényt hozták, hol harcoltak, és milyen társadalmi helyzet volt. Mivel ennyire unom, nem is igazán marad meg semmi, és a tanulás is szenvedés. Hogyan tudnám elérni, hogy ötös érettségim legyen belőle, anélkül hogy kávé túladagolásnak kellene alávetnem magam az elalvás elkerülése érdekében? Jöhetnek youtube videók, könyvek, akár magántanár ajánlások is.

2023. febr. 4. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Nem tanultam történelemből mert engem is a végtelenségig untatott. Nézz meg egy történelem érettségi feladatsort - kifejtős esszé, csomó segítség hozzá, töriatlasz használható, gyakorlatilag egy analfabéta meg tudja írni 5-re a segédanyagoknak hála.


Magántanár ajánlást azt pedig komolyan gondoltad? Gondolkozz már, mégis mit oktasson egy magántanár, hogy mikor volt a francia forradalom vagy verje beléd az évszámokat? Magadtól is meg tudod tanulni ha akarod...

2023. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Magántanár ajánlást azt pedig komolyan gondoltad? Gondolkozz már, mégis mit oktasson egy magántanár, hogy mikor volt a francia forradalom vagy verje beléd az évszámokat? Magadtól is meg tudod tanulni ha akarod..."

Igen, magántanárhoz általában pontosan ezért mennek az emberek, hogy elmagyarázzon valamit érthetőbben, érdekesebben, emészthetőbben, mint az iskolai tanár. És ez sok esetben produktívabb, minthogy bámulom a könyvet és közben mindjárt elaészok.

2023. febr. 4. 18:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített sokat, hogy beleképzeltem magamat az adott korszakba. Belegondoltam, hogyha pl egy átlag ember lettem volna abban az időben, akkor mondjuk egy uj törvény mennyire változtatta volna meg az életemet. Vagy pl politikai küzdelmeknél, hogyha xy pokitikai személy helyében lettem volna, én mit tettem volna, meg ilyenek. Én azért szerettem a törit, mert az emberi gondolkodásmódot remekül bemutatja. Ne arra próbáld helyezni a hangsúlyt, hogy pl mikor hoztak be egy rendeletet, hanem hogy miért volt rá szükség, és mivel lett másabb utána. A logikai ívre próbálj elmenni, az nem annyira magolós, az évszámok, személyek, helyek nagy részét meg próbáld kinézni az atlaszból vagy a forrásokból
2023. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sehogy. Vagy jó hozzá az agyad és mint a szivacs szívja a tudást vagy seggelés és szenvedés a dolog. Én is az utóbbiba tartoztam.

Ami engem érdekelt a történelemből azt vagy kis részben érintettük vagy egyáltalán nem. Engem, mint történelem a bűnügyi esetek vonzanak, például Steinherz Rudolf eset. Ez is történelemnek számít, mégis egy szó nem esett róla soha. Magamnak kellett utána járnom.

Amit adhatok tippnek, hogy az esszét igyekezz jól megírni. Ha az sikerül a kettes biztosan megvan. Illetve gyakorolj előző évek feladat soraiból.

2023. febr. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 Ez nagyon jó ötlet, köszi!


#4 A bűnügyi esetek engem is nagyon érdekelnek, kár hogy keveset beszélnek róluk. Az a szomorú ebben a tantárgyban hogy annyira érdekes lenne, ha 1) a tanterv nem a száraz, unalmas anyagot erőltetné 2) a tanárok szeretnék amit tanítanak és képesek lennének érdekesen előadni. Dehát ez van :/

2023. febr. 5. 07:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan tudnám elérni, hogy ötös érettségim legyen belőle"

Egyáltalán nem kell, hogy ötös érettségid legyen belőle. Engedd el az ötöst, fel fogsz szabadulni, nem fog tovább nyomasztani, mert hármas-négyes akkor is lesz belőle, az meg pont elég, és így marad energiád azokra a tárgyakra, amik fontosabbak a továbbtanulásodhoz.

2023. febr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!