Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanári képzésen van külön...

Tanári képzésen van külön földrajz szak?

Figyelt kérdés

Igaz, mégcsak második évemet töltöm a gimnáziumban, de szerintem azon kevés ember közé tartozom, akik nagyjából tudják miben akarnak elhelyezkedni az életben.

Sokan ellenzik, hogy tanárnak tanuljak tovább a későbbiekben, a jelenlegi fizetések miatt. De engem ez sem tántorít el, mert gyerekkori nagy álmom.

Most kezd kialakulni, hogy mi iránt is érdeklődöm. Gimnáziumi tanári végzettség lenne a cél, és a szak, amit feltétlenül szeretnék a magaménak tudni az a földrajz. Talán ez az a tárgy, amin belül minden érdekel.

A másik vagy magyar vagy történelem lenne. Ez még kérdéses.

Viszont egyik ismerősöm alsós tanítónak tanul, és azt mondta, hogy a legjobb tudomása szerint a földrajz szakot össze vonták a kémiával és a biológiával (talán még a fizikával is, de nem emlékszem pontosan) és természettudományok néven tanulják.

Az érdekelne, hogy ez ugyanígy működik-e, ha nem tanítónak, hanem tanárnak szeretnék tanulni. Mert egyben nem szívesen tanulnám őket.

Valamint, ha ez ugyanígy működik, akkor változhat-e pár év alatt.



2023. febr. 5. 23:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Földrajz-történelem szakos tanárira menj.
2023. febr. 6. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is van külön földrajz tanári szak. Az összevont természettudomány-környezettan szak azok számára jött csak létre, akik az összevont természettudományt akarnak tanítani az 5-8. osztályban.
2023. febr. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is töri-föci szakra menj akkor.


De egy kérdés. Miért nem hallgatsz azokra, akik ellenzik, hogy tanár legyél? Ha ilyen céltudatos vagy hogy már másodéves gimnazistaként a továbbtanuláson gondolkodsz, akkor sokkal többre vihetned... Nem szeretnél elköltözni majd otthonról vagy családot alapítani? Mert ha tanár leszel se házra nem lesz pénzed, albérletre is nehezen főleg ha egyedül vagy. Ha vége az egyetemnek sincs megállás, iszonyat megterhelő tud lenni. Ezek a dolgok nem frusztrálnak? Nem lesz jobb a helyzet...

Én egy volt pedagógus vagyok, aki végigjárta már egyszer ezt az utat, én is tudtam mar kiskoromban hogy tanár szeretnék lenni.. de bárcsak lett volna valaki, aki lebeszél.

2023. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#3 szerintem vannak olyan dolgok az életben, amik evidensek. Én sehol máshol nem tudom elképzelni magam. Emellett pedig vannak más terveim is, ahogyan pénzt tudok keresni (például magán órákkal valamint még rengeteg olyan dolog van, amit el tudok képzelni, csupán bizonytalan vagyok még benne. De ugye erre van még időm.)

Házra már most elkezdtem gyűjteni. És nyáron is megyek majd dolgozni, hogy legyen félretett pénzem.

Tudom manapság nem a legjobb megélhetési forrás, de szerintem nem szükséges sok pénz a boldogsághoz, főleg ha az ember olyat csinál, amit szeret.

2023. febr. 7. 10:56
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
Cuki vagy. Majd rájössz akkor
2023. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
Naiv kölök.
2023. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
Én negyedéves középiskolai tanárszakos vagyok. Meséljek, mennyire égtem ki?
2023. febr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is föci-törin vagyok. Második féléven, de amennyi baromságot ránk zúdítottak most... Hát, eléggé elgondolkoztam, hogy otthagyom a fenébe. Én is így indultam neki, hogy nem minden a pénz, de bizony, amikor szívatnak az egyetemen, mindenféle 2 kredites tárggyal, akkor rájön az ember fia, hogy talán jobban megérte volna valami olyan irányt választani, ami könnyebb, emberibb, s még jövedelmezőbb is. Én nem látom, hogy például a közgazdász ismerőseim megszakadnának, illetve akik valamilyen szakmát tanultak. Nem lebeszélni akarlak, igazából puding próbája az evés, legrosszabb, vagy jobb esetben te is váltasz majd.
2023. febr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%
Ne hagy lebeszélni magad. Negyed éves angol-töris vagyok és nagyon szeretem, ahogy a vége felé bejön a módszertan sokkal jobb lesz, mint az elején, amikor még csak sima alapozó tárgyak voltak. Nyilván az előny ha van mellette valami más is, akár szakma akár vállalkozás amivel ki lehet egészíteni a tanári fizut. Nekem is van olyan tanárom, aki magánórát tart, vagy van mellette egy fèlállása, vagy éppen a kézműves dolgaiból amit készít szerez plusz bevételt. Ők azt mondják hogy így már megvan az a pénz, amiből meg lehet élni és nekik ez így rendben van. Majd ha eljön az idő neked kell mérlegelni, de ha kitartasz mellette az utolsó gimis évedig szerintem ne mondj le róla. Én is 10-ben döntöttem ezt el, azóta eltelt 6 év és ezt tanulom, ami mellett akkor letettem a voksot.
2023. febr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
62%
#9: Nyelves bölcsész, fogalmad sincs arról, hogy mi a természettudomány és milyen szintű az egyetemi képzésen.
2023. febr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!