Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az SZTE földtudomány MSc...

Az SZTE földtudomány MSc képzését el tudom végezni úgy hogy az alapszakom más egyetemen földrajz volt, táj- és környezetföldrajz szakiránnyal? Milyen tárgyakat kell pótlólag teljesítenem? Ez hogyan történik?

Figyelt kérdés
2014. okt. 11. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudsz jelentkezni.Nem teljes kreditértékű szaknál kreditelismertetést kell kérned a felvételieljárás folyamán, majd kapsz róla levelet. A kérelmedre jön egy határozat, hogy milyen krediteket kell pótolnod ha felvesznek a képzésre.
2014. okt. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen amit nézten hogy pótolnom kell az a Tektonika (Ea, Gyak) A Föld és az élet fejlődése I (ea) A föld és az élet fejlődés II (gyak ea) Magyarország földtana I, II (ea gyak) de itt egy link remélem ezzel jobban el tudom magyarázni. [link]

Köszönöm a választ.

És ha arra az egyetemre járok akkor is így lesz ez ? Vagy akkor hogyan ?

Elténél ez hogy működik ?

2014. okt. 12. 08:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt mondhatom, hogy ez a kreditpótlás minden egyetemen más, hiába van azonos mesterszakról szó. Szóval lehet hogy az ELTE földtudományi MSC szakán tök más krediteket pótoltatnak veled, mint az SZTE-n.

Pl. Én eü szervező szakon végeztem és népegészségügyi mesterszakra jelentkeztem. (Népeü. mesterszak csak DE-n és a PTE-ne van)Mindkét helyet megjelöltem a felvételi kérelmemben, és mindkét helyre be kellett adni a kreditelismertetési kérelmemet. Teljesen más választ kaptam a két egyetemtől.

Népeü mesterre a népegészségügyi ellenőr alapszak a teljes kreditértékű alapszak, nekem krediteket kell pótolnom. PTE-ne 2 tárgyat írtak elő, DE-n 6-ot. És tök más tárgyakat, tehát egyetemfüggő az ilyen jelentkezések elbírálása az adott egyetem adott karának a kompetenciája.

2014. okt. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!