Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mégis mindenhova kell nyelvviz...

Mégis mindenhova kell nyelvvizsga a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
Szeretnék jelentkezni, már megkopott tudással,régebben érettségizettként így emelt érettségi nélküli követelményt keresek. Nyelvvizsgám sincs, és munka mellett most kevesebb lehetőségem van, és újra szintre kéne hozni magam. Örültem a lehetőségnek, hogy eltörlik a követelményt, de a felvi-n mégis azt látom minden szaknál, a képzőművészetitől a bölcsészeten át mindenhova kérik ugyanúgy majd a nyelvvizsgát. Akkor most hogy van ez ? Hova nem kell?Vagy kezdjem el, és várjak míg eltörlik újra? (nyelvvizsga plusz az egyetem kettő már nem megy egyszerre, ennyi munka mellett, mindneképp anélkül szeretném ha lehet)

2023. febr. 9. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem dönti el, hogy kéri-e. Nyíregyházán pár szak kivételével nem kérik. Szerintem érdemes lehet a kisebb egyetemeket nézegetned.
2023. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Még 2023 van, 2024-től él majd az új szabály.
2023. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagyis ha szeptemberben kezdek, akkor hiába törlik majd el, nekem ugyanúgy kell még a nyelvvizsga? Idén sem kapják meg a diplomát anélkül?
2023. febr. 9. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
En most kezdtem szeptemberben a kepzest, irtam egy levelet a sulinak, hogy azert jo lenne tudni egyertelmuen, hogy most kell, vagy sem, esetleg modositottak szintben/tipusban a nyelvvizsga elvarason es azt a valaszt kaptam, hogy jelenleg ervenyes a B2 komplex, de ez persze barmikor valtozhat, ebben az esetben ertesiteni fognak minket. Nesze semmi fogd meg jol:)
2023. febr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! Akkor jövőre kezdek inkább, hátha..:)
2023. febr. 12. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!