Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gépészmérnöki szak az...

A gépészmérnöki szak az mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

2023. febr. 10. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Nagyon lecsúszott ez a szak, túlképzés van gépészmérnökből és a bérek ill a kilátások is siralmasak. Manapság a statisztikus / Data Science / informatikus fényévekre van egy szimpla gépészmérnöktől. Én alkalmazott matematikusként belenéztem egy gépészmérnök analízis zh-ba és nevetségesen egyszerűnek találtam ami egy gépészmérnök hallgatónak nehézséget okoz.
2023. febr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

" Én alkalmazott matematikusként belenéztem egy gépészmérnök analízis zh-ba és nevetségesen egyszerűnek találtam ami egy gépészmérnök hallgatónak nehézséget okoz."


Milyen meglepő, hogy egy matematikus szakhoz képest könnyű a gépészen tanított matematika...

2023. febr. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egyáltalán nem olyan rossz a helyzet lehetőségek terén, mint az első írja. A műszaki szakok közül egyedül a villamosmérnök az ami keresettebb (de igazából ott is csak az IT vonal, pl. egy erősáramú semmivel nem jobb ilyen szempontból mint a gépész). Ez valóban így van, a villamosmérnökök jobban meg vannak fizetve. De a gépész ezzel gyakorlatilag második a villamosmérnök után, mögötte meg van még két tucat mérnöki szak. Szóval ne mondjuk hogy "lecsúszott" lenne.


A data science meg nem tudom hogy jön ide, annak a mérnökséghez semmi köze. Ennyi erővel azt is ajánlhatnád a kérdezőnek hogy legyen plasztikai sebész, az pont annyira hasonlít a gépészmérnökhöz mint a data scientist.

2023. febr. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz, ha tanul az ember és szereti, amit csinál. Lesz szabadidőd is bőven, ha jól osztod be az idődet és nem halogatsz folyamatosan mindent
2023. febr. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Első egy barom, multkor még biológusnak hazudta magát.
2023. febr. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Jaja, falu bolondja az online térben. :)
2023. febr. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Rémlik, hogy valahol még mintha fizikusként játszotta volna az eszét.
2023. febr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Én utólag is azt mondom, hogy nehéz elvégezni, de ha érdekel, szereted, van hozzá affinitásod, akkor megéri.

A nehézség azon is múlik, hogy hol tanulsz. BME nehezebb, mint más, akár vidéki egyetemek. Ahol megy levelezőn is a képzés, ott azért könnyebben teljesíthetők a követelmények. Szerintem az is fontos, hogy legyenek jó jegyzetek, amiből fel tudsz készülni vizsgákra. Bánkin van sok jegyzet olcsón, bár elég régiek, sok szempontból elavult a képzés.

De igazából az iparban tanulod meg a szakmát, az iskola csak elméleti alapokat ad, ez így van más képzésekben is.

2023. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A befektetőcsávó egy kekeckedő seggfej.Tuti csak gimi érettségije van, tehát mindenhez hozzá tud szólni, de semmihez nem ért.

1967-ben végeztem a BME -n.Aki jó matekból-fizikából és van egy jó adag "sütnivalója" az nem szenvedve végez.Ha a matek, meg mechanika szigorlatot

(meg az áramlástant)túléled , azt az Isten sem ment meg attól, hogy mérnök legyél.Sokan "vért izzadtak" és kiestek, mert nem voltak odavalók, csak technikusi szintre.Ahogy végzel , elkezdheted tanulni a szakmát, mert az egyetem legfontosabb előnye, hogy bármit meg tudsz tanulni rövid idő alatt.Ennek veszed a legnagyobb hasznát az életben.Sokal könnyebben tudsz szakmát váltani, mert önbizalmat nyersz, hogy bármit meg tudsz tanulni.Nagy szükséged lesz rá az életben.Háromszor váltottam szakmát.Vasutgépészként kezdtem, majd épületgépész tervezó, utána hőerőgépész (szakmérnöki végzéssel), majd fejlesztőmérnök ahol az összes korábbi tapasztalatot fel tudtam használni.Szakmailag pazar munkahely volt.

Most az egyetemról kötik le a mérnököket a cégek, mert hiány van-mig a 90-es évek elején a kutyának nem kellett a mérnök, igy én sem.Akkor váltottam édesipari vállalkozásba és kitanultam az élelmiszer ipart- sikerrel.

Mérnökként bármire alkalmas vagy, ha mocorog benned valami észféle!!

2023. febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
...és egy átlagos gépészmérnök a háromszorosát keresi, mint a kötekedő #1-es. :D
2023. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!