Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a gépészmérnöki...

Mennyire nehéz a gépészmérnöki szak egy 5-ös közép matematika érettségivel?

Figyelt kérdés
Szorgalmas vagyok

2022. dec. 26. 00:42
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
83%

Ha középszinten 5-ös, az lehet, hogy kevés lesz.

Itt inkább a kérdés az, hogy mennyire sikerült könnyen összeszedned az 5-öst.

2022. dec. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Itthon 4-re sikerülnek az előző évi érettségik,de sok időm van még gyakorolni
2022. dec. 26. 01:12
 3/50 anonim ***** válasza:
88%
Nézd meg egy emelt szintű feladatsort, hogy hanyasra sikerül megírnod.
2022. dec. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem azon múlik az egyetem nehézsége, hogy milyen jegyekkel érkezel középsuliból, hanem hogy van-e szorgalmad és képességed elsajátítani azt amit az egyetemen tanítanak. Hidd el, közel ugyanannyit kell tanulnia annak aki emelt matek érettségivel megy.

Emelt matekból azt érdemes megnézned, hogy képes lennél-e megtanulni azokat a dolgokat, amelyeket ott kérnek, a többi már csak szorgalom kérdése.

2022. dec. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
13%
4-essel ne akarj mérnökire menni. Hidd el, nem fog menni.
2022. dec. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
83%

#5 Ne vedd már el a kedvét. Utálom azokat akik megmondják, hogy ha csak 4es vagy akkor ne menj mert úgyse sikerül.


Ez egyáltalán nem biztos, hogy nem sikerül, ki kell próbálni.

2022. dec. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
98%

Az egyetem nagyrészt azon múlik, hogy mennyire tanulsz rendszeresen. Nincs benne semmi feketemágia, ha megvannak a felvételihez szükséges előképzettségeid, a többi már rajtad múlik és azon, hogy mennyire tartod a lépést. Ez van, akinek sok energiát igényel, van, akinek kevesebbet, de összességében nem a képességeken múlik, hanem a tanulási hajlandóságon és az önuralmon.


A gépész nem a könnyű szakok egyike, mint ahogy a legtöbb műszaki szak sem, kell hozzá némi affinitás, de valószínűleg ha érdekel, akkor megvan benned. A fizika, ami inkább húzósabb ott.

2022. dec. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
0%

#6, nem veszem el a kedvét, ez ténykérdés, sokkal inkább felkészítem, mi fog rá várni.

Mérnökin nem a négy alapműveletet kell csak tudni beütni a számológépbe. Sokkal jobb képességűek is kibuknak, mert nem tudják megérteni.


Azért kíváncsi lennék, te hány mérnöki szakot végeztél el...


Nyilván nem azzal van a baj, hogy 4-esre írja az érettségit (ráadásul középszinten), hanem azért írja 4-esre, mert nincs elég tudása még az 5-öshöz sem, pedig a középszintű matek nem egy agysebészet.


Persze próbálkozni lehet, csak ne csodálkozzon senki, ha fél-1 év után otthagyja a szakot.

2022. dec. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
#5-ös, azért négyes mivel elég gyenge suliban vagyok, és sokat kell pótolnom, de járok matektanárhoz is és gyakorlok is ,csak mivel pont jött a covid,nekem sokat kell pótolni,mivel az online oktatás semmit nem ért
2022. dec. 26. 02:06
 10/50 anonim ***** válasza:
74%
És korábban mennyire ment a matek?
2022. dec. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!