Megéri MSc-re mennem?

Figyelt kérdés

Idén fogok diplomázni matematika alapszakon.

Korábban teljesen biztos voltam benne, hogy szeretnék egy matek msc-t is, de egy ideje bizonytalan vagyok ebben.


Data science-szel szeretnék foglalkozni, azon belül is gépi tanulással, de mindezt matek irányból (ezért továbbra is matek mesterben gondolkodom, jó eséllyel külföldön)


Ami miatt bizonytalan vagyok, az az, hogy már így is tudom ezt a munkát végezni. Van ~2 év releváns tapasztalatom és most kerültem egy jó céghez.


Fontos nekem a folyamatos fejlődés, de már látom, hogy ezt nem csak egyetemen lehet megkapni. Ezen kívül drága az egyetem (kijönnék, de kevesebbet tudnék dolgozni és valószínűleg nem tudnék nagyon félretenni)


Tehát az a kérdésem, hogy szerintetek nekem érdemes-e mesterképzésre menni?



2023. febr. 11. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Igen, mindenképpen érdemes mesterszakra menned, de ha már most tudod, hogy adattudománnyal akarsz foglalkozni, akkor érdemes célirányosan vagy statisztika mesterszakra menned, vagy data analytics, data science típusú mesterszakokra, vagy actuarian science-re (Magyarországon ez a biztosítási és pénzügymatematikai mesterszak). A sima matek szak se rossz, de nem is a legjobb erre.
2023. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld.


Igen, azt már ánéztem, hogy Európában hol vannak olyan mintatantervek, amik nekem jók lennének, már jelentkeztem is a szóbajövő mesterekre.


Viszont az nem biztos, hogy ha felvesznek, be is iratkoznék.


Mivel több a mester, mint a +2 év szakmai tapasztalat és miért? (Ugye az indulásom megvan, dolgoztam ezen a területem kb 2 évet. Most vagy folytatom ezt -akár külföldön- vagy megyek mesterre és gyakornokoskodom további 2 évet.) Miből maradok ki egyik illetve másik opció esetén?

2023. febr. 11. 13:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha data science-szel szeretnél foglalkozni akkor nagyon ajánlom az MSc-t.


pl.: [link]

2023. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is.


Mindketten igennel válaszoltatok, viszont egyikőtök mondott indokokat.


Kérlek támasszátok alá valahogy.

Indokokat szeretnék egyik illetve másik opció mellett/ellen. Hátha van valami olyasmi, ami még nem jutott eszembe. Miért menjek mesterre? Többet keresnék vele? Jobb projekteken dolgozhatnék? Stb.


Ilyesmi érveket szeretnék. Ami nem az, hogy így nem vesznek fel a cégek, hiszen már felvettek. Szeretnék tanulni úgy is, hogyha nem megyek mesterre. Nyilván annak kisebb presztízse lesz.


Mit ad a mester, amit máshogy nem (vagy nehezen) szerzek meg?


Beszéltem erről a főnökömmel, témavezetőimmel, kedvenc professzoraimmal. De kíváncsi vagyok nektek mi a véleményetek és főleg, hogy miért.

2023. febr. 11. 16:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mester ellen érvek:

- -2 év az életedből

- nem tudsz mellette nagyon dolgozni


Mester mellett érvek:

- szélesebb körű tudás minden részterületen, nemcsak egy bizonyos szegmensen

- jobb fizetés + presztízs

- külföldi egyetemen mester

× jobb nyelvtudás elsajátítása

× ha nyugaton szeretnél dolgozni, akkor a külföldi cégek szeretik ha tanultál külföldön is.

2023. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (nagy multi mesterséges intelligencia osztálya) interjúra se hívnak be, ha nincs MSc-d vagy PhD-d. És a munkához is szükséges a haladó szintű statisztika tudás. Ez elég indok volt?
2023. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. febr. 11. 17:01
 8/10 A kérdező kommentje:

Üdv újra! Remélem nem baj, hogy tovább kérdezek.


Továbbra is várom az érveket, illetve lenne egy ehhez kapcsolódó kérdésem:


Tényleg nincs/nem lesz haladó statisztika tudásom matematika alapszak után? (30+ kredit: statisztika, alkalmazott statisztika, sztochasztikus modellek, mértékelmélet, valószínűségszámítás, ML matekos felépítése + TDK, cikk és 2 év tapasztalat)

Mert ha valamiben, akkor a matekban úgy érzem jobb vagyok mint egy átlag infós, aki erre szeretne specializálódni.


Egyébként én is nagy multi mestint osztályán dolgozom. De persze lehet, hogy kutatás-fejlesztésbe nehezebben kerülnék be (egyetemről kerültem már ilyen helyre és dolgoztam egy évet ott)

2023. febr. 23. 15:39
 9/10 anonim ***** válasza:

De, a matek alapszak az elég jó. Idősorelemzést is tanultál?


Akkor úgy mondanám, hogy két dolog miatt kellene a mesterszak:


1) mert a konkurenciának van, és egy idő után egyszerűen adminisztratíve korlátozod magad, ha nincs (de megjegyzem az indiaiaknak sincs)


2) egy másik, érdekesebb aspektus, hogy lehet, hogy érdemes egy kis szaktudást felszedned pl pénzügyi/üzleti területről. Ez is a data science része. Szóval pl egy aktuárius vagy külföldön egy ökononetria mesterszak lehet, hogy jót tenne neked.


3) Ismét más aspektus. A matematikusok többnyire nem túl jó programozók. Lehet, hogy egy CS mesterszak jót tenne neked?


Szóval objektíven nézve valóban nem nagyon van szükséged mesterszakra, de ha atyai tanácsot kellene adnom, akkor egy biztosítási matek mesterszakot tanácsolnék, ha a gyerekem lennél.


(A gyerekem amúgy GPME szakos, és miközben matekban azért nem gondolom, hogy egy szinten lenne egy sima matek szakossal, a közgazdasági/pénzügyi tudása elég nagy előnyt biztosít a sima matek szakosokkal szemben egy csomó állásban.)

2023. febr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznos volt!


(Idősorelemzést is tanultam)

2023. febr. 23. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!