Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közigazgatás-szervező BA...

Közigazgatás-szervező BA diplomával milyen mesterszakokra lehet menni?

Figyelt kérdés

Én nagynehezen elvégeztem ezt a szakot hármas átlaggal, mert nem érdekelt…

Közigazgatás-szervező, általános igazgatási szakirányon szereztem a diplomám, ha ez számít.


A munka sem érdekelt, csak a kötelező szakmai gyakorlatom alatt dolgoztam önkormiban…


Ennek már sok éve és próbáltam elfelejteni az egészet, mert vannak traumáim az egyetemi évekből…


Bár ennek a papírnak versenyszférában nincs nagy értéke, de nem akartam egyből egy másik egyetemi képzésbe vágni, mivel ennél kb. minden szak nehezebb és azt gondoltam hogy úgy sem menne… Viszont mostmár azt gondolom, hogy főleg azért ment nehezen mert gyenge minőségű volt az oktatás és a tanárok is mindenbe belesz@rtak, na meg mint említettem nem érdekelt.


Elvégeztem egy rövid OKJ képzést és elkezdtem dolgozni egy multinál…

Most ott tartok, hogy műszakvezető vagyok egy raktárban.

Jobban keresek mintha önkormiban maradtam volna, de nem vagyok teljesen elégedett…


Idén 27 éves leszek és azon gondolkodom, hogy lehet hogy kéne egy MA/MSc, mert ezzel a diplomával nem fogok tudni innen továbblépni.


Legjobb egy levelezőn is végezhető szak lenne.


A következő 5 évben szeretnék pl. raktárvezető lenni, vagy egy hasonló pozíciót megcsípni…


Nyilvánvaló, hogy ezzel az alapdiplomával eléggé korlátozottak a lehetőségek, de sajnos pontosan nem is tudom hogy hova lehet akár kreditek pótlása nélkül, akár kreditek pótlásával felvételt nyerni…


Olyan mesterképzésekben gondolkodom mint a vezetés és szervezés, ennél például azt írják hogy a “közszolgálati alapképzési szak” számításba vehető, de őszintén az sem tudom hogy ez melyik szak, vagy hogy ez alatt az összes közszolgálati alapkésést értik e…


Valamint kreditek pótlásával ellátásilánc-menedzsmentre is lehet elvileg menni, itt a gyakori kérdéseken legalábbis ezt olvastam régebben, de most nem szerepel a listán.


Van még a közgazdálkodás és közpolitika nevezetű mesterszak is, ami megint csak nem hangzik valami szuper szaknak a versenyszférába, de azért mégiscsak egy közgazdász diplomát ad és ennél legalább konkrétan ott van a kredit pótlásos listán az én diplomám is…


Ilyen még a “személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatás” szak is, amivel még talán lehet vmit kezdeni, talán lehet vele előrébb haladni, bár nem annyira raktárvezető irányba.


Nem tudom, hogy még milyen szakok jöhetnének szóba, illetve azt sem, hogy mi lenne a legjobb választás… Elkellene már egy normális mesterszak kereső a felvire, de hát hosszú évek óta nem tudják összehozni.

Így hát titeket kérdezlek…


Előre is köszi a válaszokat!



2023. febr. 11. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ellátási lánc menedzsment MSc passzol leginkább,a közpolitika is közgazdász,de az egészen más terület. Azonban arra készülj fel,hogy a kredit pótlás során előírt tárgyak között lesz matematika,statisztika és a képzés során is lesznek olyan tárgyak,amelyek ehhez szükségesek. Amivel a munkaerőpiaci értekedet leginkább növelni tudod az a tárgyalóképes angol nyelvtudás.
2023. febr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

"Bár ennek a papírnak versenyszférában nincs nagy értéke"


Ennek nem csak a versenyszférában, ennek sehol nincs semmi értéke, nem is értem az emberek miért végeznek ilyen büfészakokat.


A leírásod alapján én azt tanácsolom hogy ne MSc-re menj mert egy ilyen selejt diplomával csak selejt MSc képzésen lehet továbbtanulni hanem menj valami értelmes alapszakra és lehetsz szívsebészként kórházigazgató. Mégis jobb mint egy lelakott raktárat irányítgatni.

2023. febr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért volt pár dolog ami jól jön a versenyszférában is, vagy olyan mesterszaknál amit a versenyszférában is lehet hasznosítani, még ha felületesen is voltak oktatva… Ilyen volt a humán-erőforrásgazdálkodás, statisztikai ismeretek, makroökonómia, mikroökönómia, nemzetközi gazdaságtan, adójog stb.
2023. febr. 11. 18:03
 4/9 A kérdező kommentje:
Angolból felsőfokú nyelvvizsgám van, a kamionosokkal most is kell angolul beszélnem, enélkül nem kaptam volna meg az állást (az más kérdés, hogy Ők nem nagyon beszélnek angolul), meg van egy alapfokú német nyelvvizsgám is, de nem igazán tudok németül.
2023. febr. 11. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A közgáz-közpolt hagyd... Az is tulajdonképpen egy közigszervező szak, amit kiegészítettek egy kis matekkal/statisztikával.


Én nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterre mentem közig-szervező után. Egy volt csoporttársamat meg felvették az ELTE-re Pénzügy mesterre közigszervező alappal. Az más kérdés, hogy nehéz lesz elvégezni, mert a közig-szervező szak nem ad valami erős alapot ehhez. Meg sokan mennek vezetés és szervezés mesterre NKE-ről.

2023. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5.


Köszi! Ezek nagyon jó szakok.


Neked mit kellett pótolni és hogy nézett ki ez gyakorlatban? Nehéz volt?

2023. febr. 11. 18:34
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

"Nyilvánvaló, hogy ezzel az alapdiplomával eléggé korlátozottak a lehetőségek, de sajnos pontosan nem is tudom hogy hova lehet akár kreditek pótlása nélkül, akár kreditek pótlásával felvételt nyerni…"


Felvin a 3. sz táblázat az, amit te keresel

[link]

2023. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Off: Kedves Kérdező! Melyik évolyamban kezdtél? A korod alapján évfolyamtársak lehettünk, én 2016/2017-e tanévben kezdtem, és 2019-ben diplomáztam.

On: Tekintve az eddigi munkatapasztalatodat, talán az ellátáslánc-menedzsment illene hozzád legjobban, vagy egy olyan mester ahol tudnál specializálódni kereskedelemre vagy logisztikára.

2023. febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező sikerült már döntened? (csak kíváncsi vagyok)
2023. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!