Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg lehet így próbálni az...

Meg lehet így próbálni az óvodapedagógus (vagy a gondolom nehezebb) tanító szakot? Ha nem jártál eddig egyetemre, munka miatt sok-sok év is eltelt már, de szereted a gyermekeket, mások szerint van érzéked hozzájuk és szeretnél az oktatásba bekerülni?

Figyelt kérdés

Illetve az eltelt évek miatt már az agy sem olyan könnyen fogad be új ismereteket? Értelemszerűen nem teljes elbutulásra kell gondolni ezalatt, hanem inkább lelassulásra, tompulásra, a tanulandó anyagok/ismeretek fejben nehezebb megmaradására.


Több ismerősömtől hallottam már, és mintha még itt is rendre az lenne olvasható, hogy az óvodapedagógus, de kis túlzással a tantó is, nem tartozik a nehezen, vért izzadva elsajátítható szakokhoz. Mivel - feltételezem - nekem ezek is nagyon lassan mennének, rám ez annyira nem biztos, hogy igaz. Ugyanakkor (még ha az átlaghoz képest jóval hosszabb idő - plusz szemeszterek - alatt is, de) el lehet ezek valamelyikét sajátítani egy-egy lassabb felfogással, ill. az új infók nehezebb megjegyzése ellenére is? 32/F



2023. febr. 11. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
32 évesen még erőd és képpeségeid teljében vagy bőven, és még jó sok ideig leszel a munkaerőpiacon. Az agyadat azzal is karbantarthatod, ha adsz neki munkát (vagyis csak ezzel). Ma már nem elég egy megszerzett képesítés ahhoz, hogy az ember végigtolja az életét, folyamatosan fejlesztened kell magad. És igen, a pedagógia nem agysebészet, úgyhogy hajrá! Még van pár napod jelentkezni, add be, ne habozz! Aztán ha felvesznek, ráérsz filózni.
2023. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%
Ne temesd már magad 32 évesen, röhej! Akkor a 60 éves mérnökök mit csináljanak, ha szerinted addigra totálkáros idióták lesznek?
2023. febr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Valamit félreérthettél utolsó! Nem magamat temetem (igaz, valóban pesszimistának tűnhet a kérdés), hanem van két tényező, mely (engem tekintve, nem a hatvan éves mérnököt - aki mellesleg nem harmincasként ült régen a padokban) szolgáltathat néminemű bizonytalanságra okot:


"Nem jártál eddig egyetemre."


"Munka miatt sok-sok év is eltelt már."


Feltételeztem, így múlt időben (ismerve magamat, vagyis az információk "megmaradásának" jelenlegi állapotát), hogy ez a két tényező (nálam, személyesen, nem másokra, nem mérnökökre értve) hátráltatható lehet.


Persze (irónia nélkül, komolyan mondom) örülök, ha tévedek!


.


Első, köszönöm szépen, bízom benne, hogy - kettőnk közül - neked lesz igazad! ^_^

2023. febr. 12. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!