Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE-RTK egyetem utáni 10 éves...

NKE-RTK egyetem utáni 10 éves kötelező szolgálat alól van valami kibúvó?

Figyelt kérdés
Szívesen mennék NKE bűnügyi alapképzésre, de félek, hogy végül nem tetszik majd, viszont ugye az elején alá kell írni, hogy 10 évet kötelezően szolgálni fogok majd. Ezt meg lehet majd valahogy szüntetni?
2023. febr. 15. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy meg lehet, de akkor ki kell fizetni a képzés költségeit.
2023. febr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És akkor is ki lehet lépni, amikor már dolgozom le a 10 évet? Vagy csak még tanulás közben?
2023. febr. 17. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Ki lehet lépni, persze akkor is lesznek még anyagi következményei.
2023. febr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ez az anyagi következmény nagyságrendileg mennyit jelent?
2023. febr. 19. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem alsó hangon is 2-3 millió a képzés, meg az egyéb juttatások költéséget is. Nehéz megbecsülni az összeget, mert nem nagyon lehet belelátni ezekbe a dolgokba. Én nem vállalnám be a képzést, főleg úgy, hogy bárhová vezényelhetnének 10 évig
2023. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyílt napon úgy emlékszem, 3 millió forintot mondtak nagyságrendileg ilyen esetre, azt hiszem arra, hogy befejezed az egyetemet de utána nem állsz szolgálatba.

De az is rémlik, hogy időarányosan számolják, pl ha az első év után már otthagyod, akkor nyilván kevesebbet kell visszafizetni, ugyanígy ha néhány év szolgálat után hagynád ott, megint kevesebbet kell.

De az a 10 év igazából 6 év, mert benne van a 4 év tanulmány is.

2023. febr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!