Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociális ösztöndíj szempontjá...

Szociális ösztöndíj szempontjából melyik jobb?

Figyelt kérdés

Ha azt tüntetem fel, hogy édesanyámmal, testvéremmel élek egy háztartásban 5pont, ha külön háztartásban élek 8 pont

Édesanyám beteg és nem tudom, hogy ha a külön háztartást tüntetem fel akkor is számít hogy ő beteg vagy csak akkor ha az van feltüntetve hogy egy háztartásban élünk?

Illetve nekem jövedelmem nincs tehát, ha a külön háztartást tüntetem fel akkor semmilyen összeget nem tudok beírni jövedelemként.

(Van egy tanya ahová be tudnék lakcím ügyileg jelentkezni attól függetlenül, hogy nem ott élek , nyilván senki nem ellenőrzi)

Nem sok pénzről van szó 20-30ezer Ft-ról de a semmitől több és az is jól jönne ugyanis anyukám rokkant sajnos.


2023. febr. 15. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
És ennyi pénzért készülsz hazudni? Nem ér többet a becsületed?
2023. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ebben mi a hazugság??? egyébként, pont hogy ott élek csak a lakcím kártyám nem ide szól mivel ez tanya postás se hoz ki semmit, ha téged ennyire érdekel nincs benne hazugság de jók a meglátásaid -.-

szerinted ki ellenőrizni ezt le hogy én hol tartózkodom? "ennyi pénzért " -.-

Semmi törvény ellenes nincs ebben, hogy próbálok ezzel a kis pénzzel is segíteni a családomnak, ettől még becsületes ember leszek.

2023. febr. 15. 20:03
 3/5 A kérdező kommentje:

Van akinek ez a kis pénz is pénz!

De megnéznélek téged, ha neked is 1 szülőd lenne aki 2 gyereket nevel 80.000 Ft-ból te mit tennél meg " ennyi pénzért"

2023. febr. 15. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként rengetegen csinálják ezt, tőlünk is a csoportból többen más lakcímre voltak bejelentkezve. Úgyhogy nem kell a kérdezőnek neki esni mert ez nem új dolog.

Nyilván minden forint számít, főleg, hogy anyukád beteg.


Viszont ha önellátóként tünteted fel magad akkor kell valami pénz amiből “fenntartod” magad.

Én úgy tudom ez lehet megtakarítás is vagy pl havi rendszeres jövedelem (diákmunka stb)

És fedeznie kell a költségeidet. Pl ha koliban laksz akkor annak az összegét. Vagy ha bejárós akkor a bérletnek, érted.. :)

Ennek nézz utána mindenképp. :)

2023. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm! Igen így van, el is tűnt a nagyokos...

Sokan nem tudják, az ilyen elkényeztetett emberek, akiknek ki van ...

Nálunk anya tartósan beteg, emellett az egyik kezét nem tudja használni, nekünk 20.000 Ft is sokat jelent, de aki nem volt ilyen helyzetben nem tudja, bele sem tud gondolni, de annyira okosnak hiszi magát, majd ő kommentel -.-

2023. febr. 17. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!