Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a 6 éves technikum...

Szerintetek a 6 éves technikum nem időhúzás?

Figyelt kérdés
21 évesen végzek és csak utána tudok elmenni akarmilyen egyetemre ,1 év halasztással. Valaki szerint ,hogy több pábon tudj állni, legyen valami a zsebedben ,valami szakma. Ez így mennyire helyén való? Nem gond,ha később kezdem meg talán azt ,ami igazán érdekel? Mert nincs kifejezett érdeklődési köröm. Vagy jobb lenne egy 4-5 éves gimnázium? Ki mit gondol erről? (egyébként kéttannyelvű turisztikai technikum ,ami tervben van).

2023. febr. 16. 22:25
 1/5 A kérdező kommentje:
valaki szerint fontos ,hogy több lábon*
2023. febr. 16. 22:25
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Több lábon úgy jó állni ha van is értéke a lábaknak, egy turisztikai technikumnak pont nincs semmi értelme és sosem veszed hasznát sehol.
2023. febr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyilván én így 22 éves fejjel azt mondom, hogy csak azért, hogy szakma legyen a kezedben ne szenvedj emiatt de ha csak most kezdenéd a középsulit és van lehetőség ilyenre akkor éppen miért ne.


Legalább az érettségi papír mellé kapsz valami olyat is amely ha nem is túlzottan nagy mértékben de legalább értékállóbb mint maga az érettségi.

2023. febr. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem 1-2 plusz év nem sokat számít, ha hasznosan töltöd (és bármilyen tanulás hasznos). Sokkal többre mész egy szakmával, mintha elkezdesz egy egyetemet és 1 év után rájössz, hogy mégse érdekel, ezért otthagyod és csak egy érettségid lesz. Persze nincs rá garancia, hogy ez nem fog megtörténni akkor, ha technikumot végzel, de az a 2 év nagyon sokat számít, főleg ha jelenleg abszolút nem tudod milyen irányba szeretnél továbbtanulni és az se mellékes, hogy lesz már egy végzettséged az érettségi mellett.

Sokan nem tudják 18-19 évesen, hogy mit szeretnének csinálni. Nekem is mostanra (21 éves vagyok) tisztázódott le, hogy melyik szak lenne számomra megfelelő, pedig én általános iskolás korom óta tudom, hogy biosz-kémia vonalon akarok továbbtanulni. Csak először az állatorvosi érdekelt, aztán inkább a kutatás kezdett vonzani, érettségi után az általános orvosin kötöttem ki, de hamar rájöttem, hogy az nem az én világom és most a kutatás tűnik a végleges választásnak.

Egyetemen nem fogsz kilógni 21 évesen, ha esetleg ettől félnél.

Illetve jövő évtől, az új rendszerben, sok szak esetén plusz pontokat is lehet majd kapni, ha valakinek az adott szakhoz kötődő szakmája van. Úgyhogy ha esetleg mégis megtetszik a középiskola alatt a turisztika és egyetemen is hasonló szakot akarsz majd tanulni, akkor duplán jól jársz vele.

2023. febr. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából csak az rémisztő ,hogy 20 évesen még középsuliba fogok járni ,miközben a kortársaim már 2-3 éve végeztek😅. De mérlegelem,mert a nyelvtudás hasznos ,a szakma meg nem árt. A 4-5 évfolyamos gimivel se futnék nagyobbat ,mert lehet ott sem tudnám igazán mi érdekel.
2023. febr. 17. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!