Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen kémia/biosz/fizikával...

Milyen kémia/biosz/fizikával kapcsolatos OKJ-t érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Van egyetemi végzettségem, elhasználtam a 12 ingyen félévemet, így diplomás képzés jelenleg nem jöhet szóba, mert nem telik rá. Szakmát szeretnék váltani. Munka mellett tudnám csak estin végezni a sulit.

Én egyedül a vegyész technikusi képzést találtam, ami ezekkel kapcsolatos.

Még esetleg az informatika/programozás érdekelne, csak gondolom 0-ról egy használható szintig nagyon nehéz eljutni.



(N/32)



2023. febr. 17. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

"Még esetleg az informatika/programozás érdekelne, csak gondolom 0-ról egy használható szintig nagyon nehéz eljutni."


Azt felejtsd el OKJ szinten semmit nem érnek az informatika képzések. A többi sem ér semmit az egyetemi képzéshez képest de talán értékelik hogy van diplomád és emiatt figyelembe veszik a vegyész technikust képzést de hogy sosem leszel vegyészmérnök az fix.

2023. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, azért is írtam, hogy esetleg érdekelne, de gondoltam, hogy az nem lenne járható út.

Az a gond, hogy részben azért szeretnék váltani, mert keveset keresek, annak ellenére is, hogy az MSc-m is megvan. És ennyi pénzből nem tudok kigazdálkodni egy több milliós diplomát.

2023. febr. 17. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg még van a szoftverfejlesztői OKJ, de nem tudom, hogy aki ilyen képesítést szerez, hogy tud elhelyezkedni. De a munkaerőiacon sokkal nagyobb labdába tud rúgni egy diplomás informatikus, az garantált.

Vegyész technikusival sem hinném, hogy sokat keresnél, bár ez cégtől is nagyban függ.

2023. febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Úgy néz ki, hogy egyelőre maradok az eredeti szakmámnál, csak próbálok olyan munkahelyet keresni, ami elviselhetőbb.

Még gondolkodom, hátha eszembe jut valami használható.

2023. febr. 25. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!