Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szoftvertesztelő munkakörhöz...

Szoftvertesztelő munkakörhöz milyen végzettség kell?

Figyelt kérdés

Kiből lehet szoftvertesztelő? Milyen ismereteket kell elsajátítani hozzá?

Én nem találtam ehhez passzoló képzést, csak másfajta IT-s képzéseket.



2023. febr. 20. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Programozást kell tanulnod. Vagy informatika szakon, vagy vannak kifejezetten programozói iskolák, de ezek fizetősek.
2023. febr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ismerősöm van ilyen területen, de ő szerencsével lett tesztelő 0 programozási tudással, a cégénél tanulta ki. Azóta azért nőttek az elvárások. Elmondása szerint ő nem tud programozni, inkább a kommunikációkészség a fontosabb.
2023. febr. 20. 15:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, elnéztem, szoftverfejlesztőt olvastam. Nem, a tesztelőnek nem kell fejlesztői tudás, de valami alap IT biztos kell, hogy bejusson egy ilyen céghez. De biztos ezt akarod? Szerintem eléggé unalmas, monoton lehet.
2023. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 tesztelő van, gyógyszertari szoftver fejlesztünk.

Egy gazdasági BSC/MSc-t végzett.(nem gazdinfó)

másik mérnokinformatikus BSC után elekzdett fejlesztőként dolgozni, de nem bírta.

A harmadik megy gyógyszertári asszisztens + gyorstalpalóval került ide.

2023. febr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mennyire lehet monoton és unalmas ez a terület, ezért szívesen fogadom véleményeiteket. Azért érdekes ez számomra, mert ha jól tudom igen jó fizetéseket kapnak, cserébe nem halnak bele a munkába és komoly programozási ismereteket sem szükségesek.
2023. febr. 21. 09:41
 6/10 anonim válasza:
73%
Definiáld kérlek az 'igen jó fizetést'. Mi az igen jó számodra?
2023. febr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En magam nem csinaltam, de ugy tudom elkepzelni, hogy van egy checklist, ami alapjan vegig kell ellenorizni az adott szoftver beallitasait. Nekem nem tunik valami izgalmasnak.
2023. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7.

Én fejlesztő vagyok de mellettem egy tesztelő ül. Látom a munkáját, egyáltalán nem unalmas. Egész nap azon gondolkodik hogy ha mondjuk módosítok valamit a programban akkor az melyik részére milyen hatással lehet, kipróbál mindenféle abszurd esetet. Adatbázisban ellenőrzi, papíron végigszámolja hogy tényleg annak kellet db be kerülnie mint amit a program csinál.

Én elkezdtem tanítani, mostmár breakpontokkal, kód továbbhúzással olyan hibákat kihoz hogy néha 'szidom magam amiért megmutattam neki'.

Az unalmas, álltalános részekre meg készül automata teszt pl ranorexben, és azt az esetet soha nem kell többet végigtesztelni.

2023. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor itt a valasz:-) koszo, hogy leirtad, en sem tudtam.
2023. febr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És egy mellékes kérdés: Egy adatelemző megközelíti mondjuk egy logisztikai mérnök fizetését?
2023. febr. 23. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!