Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti gimnáziumba szeretnék...

Esti gimnáziumba szeretnék átmenni szakgimiből. 16 vagyok, fontos részletek lent. Mi a véleményetek, tanácsotok?

Figyelt kérdés

16 vagyok, tizedikes, szakgimibe járok de nem ezen a vonalon szeretnék továbbtanulni.

Az iskolában a tanáraink teljesen rendezetlenek, nem tudnak tanítani, nagyon gyenge iskola, hanyag, és mellé még pikkelnek is rám a tanárok, ezért volt már, hogy egy jól megoldott feladatra 1-est kaptam de természetesen utána szóltam. Nagyon utálnak valamiért, és ezt nap mint nap kimutatják. Az osztály előtt már megalázott egyikük, pedig nem adtam rá okot, és ez az otthoni gondjaim mellé bőven sok, de azokat nem szeretném részletezni, nem is lényeg.

Iskolaváltáson is gondolkodtam már, de mindig is jól tudtam tanulni egyedül, az agyam mint egy szivacs, ezért úgy érzem többre lennék képes ha nem ülnék 9 órát az iskolában, hanem egyedül tanulnék, és ugyan úgy egy otthoni 45 perc tanulás alatt dupla annyi anyagot tudnék megtanulni, mint suliban amit nem is biztosan úgy tanítanak ahogy az egyénnek hatásosabb.

Ezért imponálóbb az esti gimnázium. (A célom többet tanulni mint az ottani minimum, akár puszta önszorgalomból is)

Nagyon stresszes nekem a jelenlegi helyzet, és mikor hazaérek suliból, teljesen kimerült vagyok, fáj a fejem utána egész nap, és semmi másra nem jut erőm, egyből lefekszek aludni. Sokszor sírok emiatt, és lelkileg nagyon nyomja a vállam ez az egész, refluxom lett emiatt, ami által folyton fáj a torkom, tehát már fizikálisan is megvisel.

Közösségem nem nagyon van, van 1-2 haverom akikkel elröhögcsélek, de iskolán kívül nem beszélek velük, más baráti társaságom van.

Szeretnék később egyetemre menni.

Elfogadnék egy-két kritikát, hogy mi lenne itt a jó döntés, esetleg akik estin végeztek elmondhatnák a tapasztalataikat.

Köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 23. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem jártam esti gimibe, de az egészséged mindennél fontosabb és ha úgy érzed, hogy neked ott jobb lenne, akkor szerintem válts nyugodtan. Bár én lehet inkább egy nappali gimnáziumba próbálnék meg átmenni először és ha az se jön be, akkor utána váltanék estire. Egy nappalis gimiben sokkal jobban képbe vannak a továbbtanulással kapcsolatban és az érettségi felkészítés is általában magasabb színvonalú.


Azt nem írtad, hogy milyen vonalon szeretnél továbbtanulni. Ha inkább humán beállítottságú vagy és töri-magyar irányba szeretnél menni, akkor szerintem megoldható, hogy egyedül felkészülj rá, mert ezeknél igazából csak meg kell tanulni a követelményt és kész. Ha viszont reálos irányba mennél, akkor valószínűleg szükséged lesz tanárra, mert azokat érteni is kell és magyarázat nélkül, teljesen nulláról elkezdeni kémiát/fizikát tanulni, hát nem mondom, hogy lehetetlen, de ahhoz tényleg nagyon pengének kéne lenned.

2023. febr. 23. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel most szakmát is tanulsz de nem ezt akarod csinálni, ezért lehet én is inkább csak egy sima gimnáziumba mennék át rendesen nappalira. Új iskola, új környezet, új tanárok. Lehet teljesen máshogy éreznéd magad. De mindenképpen szükséges váltani, mert ez így hosszútávon nagyon káros. Van lehetőséged tovább állni, hát tedd is meg. Ha később szeretnél tovább menni, akkor is csak azt tudom mondani mindenképp hagyd ott a szakgimit, gimnáziumban jobban jársz.
2023. febr. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Felhívod a hozzád legközelebbi esti tagozatos gimit és megkérdezed.
2023. febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan átmehetsz esti gimibe. Nyilván ha egyetemre szeretnél menni, akkor többet kell tanulnod önállóan, esetleg magántanárral, mint amit az esti gimi nyújt (de úgy látom, ez tudod), de egyébként ami a középszintű követelménybe beletartozik, azt leadják.

Én 1 évig jártam estire, 12.-ben. A tanárok rendesek voltak (ez szerintem iskolafüggő), hivatalosan az volt a szabály, hogy heti 2x, illetve kéthetente 3x kell bejárni, de nem vették ezt annyira komolyan, sokan nem tudtak ott lenni bizonyos órákon vagy nem mindig jöttek be és nem történt semmi. Évente 3-4 kisebb "vizsga" szokott lenni, aki ezeket megírta, annak már tudtak jegyet adni. De ugye nincsenek állandóan feleltetések, dolgozatok, az órák is lényegretörők, nincsenek felesleges feladatok, máshogy idő sem lenne a tananyagra.

Ha budapesti vagy, ajánlom a Szinyeit, én oda jártam.

2023. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
És azt kihagytam, hogy leginkább jövő tanévtől tudnál átmenni, évközben tudtommal nem nagyon lehet jelentkezni.
2023. febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el most érdeklődni és szeptembertől menj át.
2023. febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Át tudnak venni már most, csak ki kell javítanom a félévi matek jegyem.

Kedden megyek az ottani dirivel beszélgetni, hogy milyen egy esti gimnázium, miért mennék át, stb.

2023. febr. 25. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!