Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi idő alatt lehetne...

Mennyi idő alatt lehetne felépíteni a matematikának az alapjait, hogy a gimnáziumot tudjam folytatni?

Figyelt kérdés

Estin folytatnám a tanulást, a 11. osztályba kellene visszamennem.


Sajnos azonban teljesen kiestek az alapok. Sem az általános iskolás, sem a 9-10. osztályos matekot nem tudom. Van azonban szeptemberig fél éven.


Fél év alatt fel tudnám építeni a matekot legalább annyira, hogy alkalmas legyek a 11. osztályos matekra, vagy inkább adjak magamnak több időt, és 2024 szeptemberében menjek iskolába?


2023. febr. 23. 02:00
1 2
 11/15 Kólauborkával ***** válasza:
72%

Egyet értek, én sem tudom minek átrugdosni minden jött-mentet az érettségin…. Hát ez van, ma ez alapnak számít, pedig simán meglehetne húzni az emberek felét…

Pont innen látszana: elég érett vagy, hogy önállóan tanulj vagy a seggedet is anyu törli még?

2023. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Az esti gimi azok iskolája, akik dolgoznak, egyeseknek már családja is van. Ráadásul alapos képzésben sem részesülnek, mivel heti kétszer van tanítás. Ha a felét àtveszik annak, amit a nappalisok már jó. Egyetemre innen nehezebb bekerülni pont emiatt.


Tehát nem lenne igazságos, ha ugyanúgy viszonyulnának hozzánk is, mint az átlag 16 évekhez, akit eltartanak, semmi gondja nincs, plusz alapos képzésben részesül, csak a lustasága szab határt annak, hogy meddig jut el.


Jött-mentek ott meg nincsenek, azok általában kibuknak onnan. Aki nem szeret tanulni, az feladja. Aztán vannak, akik csak a diákigazolvány miatt irazkoznak be, és amit megkapják, felszívódnak.


Szóval ne sajnáljátok az érettségi bizonyítványt az estisektől.

Én tisztességesen lejárom mind a 4 gimnáziumi évet, és készülök majd, ahogy tudok.


Szemben az egyik magyar színésszel, aki 8000 Ft-ért vett érettségit, és úgy került be a főiskolára. Aztán mind felfedte, a diplomáját is csalással szerezte.

2023. febr. 24. 18:06
 13/15 A kérdező kommentje:

Az meg, hogy megbuktatni nem fognak, úgy értettem, hogy teszek azért, hogy le tudjak érettségizni.

El fogok járni az iskolába, aktív leszek az órákon, készülök a dolgozatokra.

Nem akarok visszaélni a tantestület jóindulatával, ha csak egy 2-esről van is szó, akkor is meg akarok dolgozni érte!

2023. febr. 24. 18:22
 14/15 anonim ***** válasza:

Akkor tanulj belőle: előbb leteszed az érettségit normálisan a többiekkel 18 évesen és addig gumiban dugsz, aztán csinálsz gyereket, amikor már munkád és végzettséged is van.

"Az esti gimi azok iskolája, akik dolgoznak, egyeseknek már családja is van. Ráadásul alapos képzésben sem részesülnek, mivel heti kétszer van tanítás. Ha a felét àtveszik annak, amit a nappalisok már jó. Egyetemre innen nehezebb bekerülni pont emiatt."

Akkor sem tudom őket sajnálni.

2023. febr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Alapvetően igazad van, de az előítéleted jogtalan velem szemben.

Én nem azért hagytam ott anno a sulit, mert felelőtlenül iskolakerülő voltam, vagy mert gyereket csináltam. Egy elég komoly ügy volt a háttérben, ami miatt meg kellett szakítanom az iskolát. Ha csak rajtam múlt volna, akkor maradok. De ez magánügy, amit nem teregetnék most ki.


Rendben, akkor ne sajnáld, ahogy gondolod.

A téma viszont OFF, mert ennek már nincs köze a matekhoz.

2023. febr. 25. 07:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!