Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Egyetem vagy Pázmány...

Debreceni Egyetem vagy Pázmány Péter Katolikus Egyetem?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ezt személyesen mindenkinek kell eldönteni magának, de sajnos nem tudok dönteni hogy melyikre menjek. (Tudom már hogy február 15-el bezárólag nincs már felvi jelentkezés, de beadtam mindkettő egyetemre). Pontosabban mindkettőnél a mérnökinformatikai irányt jelöltem meg, Pázmánynál az ITK, Debrecennél pedig IK-t jelöltem meg.

Pázmánynál elvileg nagyon jó a képzés, de csak 3 specializáció van, Debrecenben pedig több lehetőség ami azért jobb mert még én sem tudom hogy az informatika területén hol képzelem el magamat, szinte minden terület érdekel valamennyire, csak nem tudom hogy melyikbe vessem bele magamat. Jelenleg ötödévemet töltöm az egyik Szolnoki technikumban ahol majd tanév végére rendszer üzemeltető informatikus leszek, ezért sem tudom melyikbe vessem bele magamat.

Annyit tudok hogy azóta valamiféle alapítványos dolog történt jobb lett az egyetem Debrecenben. (Pár odajáró ember elmondása szerint). Sajnos csak Pázmánynak nyílt napjára volt lehetőségem elmenni, és Debrecenben nem.


Azt hogy melyik van közelebb hiszen teljesen mindegy, vonattal majdnem ugyanannyi oda az út (Szolnok környéki lakos vagyok). Inkább az hogy nem szeretem a nagy városokat (de ezen túl tudom tenni magam)...

Azt szeretném kérdezni aki Pázmányra jár, és Debreceni Egyetem hogy milyen a képzés? Mi felé lehet el specializálódni? Mennyire igaz hogy a Pázmányon, nagyon erős a konzervatív hangulat? (Ez nem probléma csak valahol ezt olvastam, csak pusztán kíváncsi vagyok). Milyen a közösség mindkettő egyetemnél? Mennyit ér egy Debreceni vagy Pázmányos diploma?

Ha valamit nem mondtam volna ami kulcsfontosságú kérdezzetek rá nyugodtan, megválaszolom.


Ha valaki csak az egyik oldalról tud mesélni, az sem baj szívesen meghallgatom azt is.

Egyébként azt sem bánom ha valaki rám ír dm-ben. Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2023. márc. 7. 08:55
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!