Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazságügyi igazgatási vs...

Igazságügyi igazgatási vs jogász szak?

Figyelt kérdés

Az igazságügyi igazgatási és a jogász szak közötti különbség érdekelne.

Mennyivel ,,könnyebb” az igazságügyi?

Azt tudom, hogy ez egy 3 éves BA képzés, azt is, hogy a jogász az egy 5 éves osztatlan képzés.

Sok a hasonlóság, sok tárgy azonos.

Nem is ilyen értelemben kérdezem a különbséget.

Inkább engem inkább az érdekelne, hogy megéri m-e igigre menni, vagy ,,ha már úgyis ott vagyok”, ha már úgyis jogi témában tanulok,(kb)ugyanazokat a jogi tárgyakat, akkor már több értelme lenne jogra menni?

Köszi a segítséget:D



2023. márc. 7. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jog. A másik szakkal max jogi asszisztens leszel, sosem egyenrangú a jogászokkal.
2023. márc. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Jog. Abból jobban meg lehet élni.
2023. márc. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kösziii

És mennyivel lenne egyébként könnyebb/kevesebb az anyag?

Attól tartok, nem bírnám a jogot…

De ha nem olyan sokkal enyhébb az igig akkor persze megéri.

2023. márc. 7. 18:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jog
2023. márc. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
#3. Biztosan sokkal könnyebb és jóval kevesebb az anyag is, mint jogon. Csak épp a komplett képzésnek nulla értelme van sajnos. Ha nem mész jogra, ide akkor sem ajánlott. A jog viszont elég jó.
2023. márc. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Én elvegeztem az igazságügyi igazgatási képzést, de nem helyezkedtem el benne. Nem tudom elképzelni magam örökre beosztottnak, jogi asszisztensnek vagy bírósági ugyintezonek. Meg esetleg mediátor lehet vele az ember. Most vezetes és szervezés mesteren fogok diplomázni, és beadtam idén jogaszra is.


Mindenképpen jogra menj.☺️ nekem akkor nem volt elég pontom, így muszáj volt az igiget elvegezni.

2023. ápr. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igi akkor jó, ha ugyanaz az egyetem beszámít krediteket, így a jogot könnyebben végezheted majd, mivel azokat a tárgyakat is elfogadják több egyetemen, amiket jogon nehezebben teljesítenél, igin meg megcsinálod, és jogon már nem kérik. Önmagában alapnak jó egyébként maga a szak, mert hasznos jogi tudást ad, viszont munkaerőpiacon sajna tényleg kevés értéke van, mivel bírósági ügyintéző, közjegyzői ügyintéző, ügyvédi irodai ügyintéző, és max rendőrségen, szabálysértésekkel foglalkozó helyeken dolgozhatsz vele, esetleg ha szerencséd van, kormányhivatalba és önkormányzarltoknál is elfogádjak. Ezek azok a munkakörök, amik egy sima asszisztenstől komolyabbak, viszont adminisztratív, ügyviteli jellegű. Ezekkel beosztott leszel, kevés önálló jogkörrel.
2023. máj. 23. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Én igazságügyi igazgatási képzésre járok. Sok szaktársam úgy tervezi, hogy a 3 év elvégzése után mennek majd jogra, így két diplomájuk is lesz. Ezen felül még annyiból jó ez a megoldás, hogy olyan dolgokat is tanulunk igigen, amiket jogon nem, így később nekünk plusz tudásunk is lesz.

Önmagában viszont az igig kb semmit sem ér. Ezzel csak az "aljamunkát" lehet végezni.

A szakról annyit, hogy bár tanulni kell elég sokat, de teljesíthető.

Én csak akkor ajánlom az igiget, ha utána tovább szeretnél menni jogra.

2023. máj. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!