Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tanuljak otthon biológiát...

Hogy tanuljak otthon biológiát érettségire?

Figyelt kérdés
már leraktam az érettségit, csak kiakarom javítani, mit tanácsoltok, biológiára hogy tanuljak?
2023. márc. 9. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha javítani akarsz akkor már tudhatod hogy mi az ami hiányos és mit kellene jobban tanulni hogy jó legyél. Én a helyedben kérnék segítséget egy tanártól hogy készítsen fel. Ha korábbira egyedül készöltél fel és nem lett valami jó, gondolom ezért javítanál akkor már érdemes lenne egy szakemebr segítségét kérni hogy készítsen fel mert nem biztos hogy a javító jobb lesz.
2023. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj végig a nagyobb témákon, oldj meg típusfeladatokat, amit nem értesz, arra keress rá külön. YouTube videók, biosz felkészítő oldalak nagyon jók kiegészítésnek. Vehetsz felkészítő könyveket is. Esetleg keress egy biosz tanárt (akár a régi biosz tanárod) és kérj egy kis segítséget, útmutatást. Én is most fogok újra érettségizni (84%ot "javítom"). Sok sikert!
2023. márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Oldj meg minél több feladatot. Akár úgy is csinálhatod, hogy átveszel egy témakört és megcsinálod a hozzá tartozó összes korábbi érettségi feladatot. (Van egy drive dokumentum, ahol tematikusan össze vannak gyűjtve a feladatok, nem kell neked keresgélni, ha kell el tudom küldeni, de mivel nem először mész, valószínűleg már találkoztál vele.) Tényleg nagyon sokat számít, hogy van-e rutinod a feladatok megoldásában.

Ilyen százaléknál viszont már tényleg minden apró buktatóra figyelni kell. Szóval lehet megérné befizetni egy kifejezetten emelt érettségire felkészítő kurzusra, mert ott kihangsúlyozzák, hogy mikre kell nagyon odafigyelni. A Magister Universitas kurzusait én nagyon tudom ajánlani, de biztos vannak ezen kívül más felkészítők is, úgyhogy nézz körül, hogy neked melyik tetszik.

2023. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!