Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia érettségire feltudok...

Biológia érettségire feltudok egyedül készülni?

Figyelt kérdés
A tovább tanulásomhoz szükséges lenne a biológia érettségi, de ahova most járok ott nem tanítanak. Magamtól feltudok készülni az érettségire? Vagy ez azért attól bonyolultabb?
2023. márc. 9. 14:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy jövőre érettségizem. (2024)
2023. márc. 9. 14:35
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Közép vagy emelt?

Elég nagy a különbség a kettő között.


Középre szerintem fel lehet készülni egyedül is.

Emelten viszont jobban jársz egy tanárral. Az elméletet ott is meg tudod tanulni magadtól, de pl genetika számolásokat jól jön ha valaki elmagyarázza. Meg én pl sok feladatnál, könyvek alapján nem értettem meg, hogy miért az a jó megoldás és erre nagyon jó egy magántanár. Szóval ha nem is feltétlenül végig, de pár alkalommal én biztos elmennék egy tanárhoz, hogy a nehezebb részeket átbeszéljük.

2023. márc. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jajj, csak közép szinten 😊
2023. márc. 9. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Az nem olyan vészes.

Nyilván nem árt ha elmész vizsga előtt párszor egy tanárhoz, főleg ha 90% fölötti eredményre gyúrsz, de ha önállóan is tudsz hatékonyan tanulni, akkor szerintem nem feltétlenül kell erre tízezreket kiadni. Csinálj minél több korábbi érettségit, hogy ismerd a feladattípusokat. Én emelten voltam, de nekem az vált be a legjobban, hogy amikor megtanultam egy témakört, akkor az összes hozzá kapcsolódó feladatot megcsináltam. Valószínűleg középszinten is ezt csinálnám, mert tényleg nagyon hatékony módszer. Még elég sok időd van és ha így készülsz, akkor pár hónap után látni fogod, hogy mennyire mennek a feladatok és ha úgy érzed kell a tanári segítség, akkor az őszi érettségik után is bőven ráérsz tanárt keresni, mert akkor szoktak náluk felszabadulni a helyek.

2023. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 NTBS ***** válasza:
Szerintem igen. Több mint egy év van addig.
2023. márc. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akár még emelet szintre is fel tudsz készülni egyedül.


Mozaikos biológia könyveket ajánlom tanulásra. Néz végig pár érettségit (elmúlt 2-3 évet) az alapján látni fogod, hogy miket kérdeznek.


Olvas el egy fejezetet, majd értsd meg hogy miről szól, majd jegyzeteld ki a lényeget, majd tanuld meg az adott fejezetet. Ezt csináld végig minden egyes fejezettel. Aztán csináld meg az összes fellelhető érettségit (elmúlt 10 év elég lesz).

2023. márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hová szeretnél továbbtanulni? Engem is nagyon érdekel a biosz, és most nagyon keresem a számomra megfelelő szakot/egyetemet/szakmát
jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mezőgazdasági karon szerettem volna állattenyésztő lenni, de lemondtam az egyetemről, találtam egy jobb lehetőséget.

Privátban ki tudom fejteni ha valakit érdekel.

jan. 11. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!