Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek közül melyikből a legkönn...

Ezek közül melyikből a legkönnyebb felkészülni egyedül egy középszintű érettségire?

Figyelt kérdés

biológia

informatika

magyar nyelv és irodalom

közgazdasági alapismeretek



2017. jún. 24. 01:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Magyar
2017. jún. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
magyar
2017. jún. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat a magyar mellett :)
2017. jún. 24. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarból azért nagyon könnyű, mert az írásbeli része gyakorlatilag nem igényel tárgyi tudást: szövegértésből, gyakorlati szövegalkotásból/érvelésből és műelemzésből/összehasonlításból áll. Ezeket ha kicsit gyakorlod, minden különösebb készülés nélkül menni fognak :)

De én az infót is ajánlom, ha van hozzá egy kis érzéked, nem véletlen választják sokan ötödik tárgynak. Annyit használjuk ma az elektronikát, hogy erre sem kell órákat magolni :)

2017. jún. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is a magyart és az infót mondanám.
2017. jún. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Infó.
2017. jún. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Magyar melett voksolok!
2017. jún. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a biológia, mert ha nincs jó fogalmazási készséged, akkor szenvedni fogsz a fogalmazással.
2017. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az infó. Legalábbis a gyakorlati része nagyon egyszerű (szövegszerk., táblázatkez., prezentáció, weblap, adatbáziskez.), ezek ma már szinte alap dolgok, a programok nagy részét egyébként is használod a mindennapokban és jól be is lehet gyakorolni, nagy meglepetés nem érhet, a programok is tök sok segítséget nyújtanak. A szóbeli már rosszabb, legalábbis és megküzdöttem vele, de tanulható, csak neki kell állni. Ha valakit érdekel is meg vannak előzetes ismeretei, akkor annak nyilván az sem lesz bonyolult.

A magyar olyan szempontból jó, hogy arra nem kell különösebben készülni, tanulni, de szerintem rizikós mert azon múlik, hogy éppen milyen szöveget, feladatot kapsz. A szövegalkotás nem vészes, azt be tudod gyakorolni. Mi a felkészüléskor nagyon sok feladatsort megoldottunk és mindenkinek elég hullámzó lett az eredménye mert voltak nagyon könnyű feladatok, de voltak kifejezetten nehezek is. Hiába ez az anyanyelved, azért szerintem tudnak bonyolult, kacifántos szöveget beletenni és olyan kérdéseket, amik már csak a megfogalmazásuk miatt is össze tudnak zavarni. És elég kötött, szigorú a javítási útmutató is, csak néhány helyen bízza rá a "döntést" a tanárra, általában csak egy fajta megoldást fogad el és lehetséges, hogy te arra gondoltál, de ha nem pont úgy fogalmaztad meg mint, ahogyan az útmutató várta vagy mondjuk szinonímákat használtál, akkor arra már nem biztos, hogy kaphatsz pontot. A szóbelire pedig ugyanúgy meg kell tanulni a tételeket, mint bármely mást tantárgyból, max. annyi könnyebbség van, hogy a művek elemzésekor azok ott lesznek előtted..

A másik kettőről pedig nem tudok nyilatkozni.

2017. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!