Melyik lenne érdemesebb?

Figyelt kérdés

SE-ETK egy bizonyos szakán tanultam 2,5 évet aktívan, de most a 6.félévemet passziváltattam, mert nem szeretnék már azon a szakon tanulni, amin eddig tanultam.

Arra gondoltam, hogy érettségi utáni, ingyenes szakképzésre jeletkezem, ami 2-3 év, majd a megszerzett végzettségemmel elkezdek dolgozni és ha még lesz kedvem, akkor újrafelvételizek egyetemre egy másik szakra.


De az is megfordult a fejemben, hogy most kellene szakot váltanom, aztán szeptembertől "újrakezdhetném" a tanulást az egyetemen.

Hozzá kell tennem hogy egy éves csúszásban passziváltattam, illetve abban sem vagyok biztos, hogy passzív félév után lehetséges-e az átjelentkezés a SE-ETK-n belül.


Tudom hogy végül nekem kell meghoznom a végső döntést és hogy csak én tudhatom igazán milyen a helyzetem, de ha akadna valakinek bármilyen tanácsa azt szívesen fogadnám.



2023. márc. 14. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy ha átjelentkezel egy másik szakra általában van egy kredit határ amennyit átvihetsz (a Semmelweisen nem tudom hogyan van, de mindenképp járj utána).


Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy magamban mérlegelem, vagy akár le is írhatod, hogy a Semmelweis jelenlegi szakjának mi az előnye-hátránya, a másik szaknál és a szakképzésnél ugyan ezeket eljátszani és akkor lesz egy kis kimutatásod, ami alapján könnyebben dönthetsz.


Plusz én a helyedben biztos maradnék az egyetemen ha megteheted, a jövőben sokkal könnyebb helyzetben leszel, ha lesz egy diplomád. :)

2023. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
58%
De komolyan. Egy olyan oldalon kérdezed ezt meg, amely átlagéletkora 12-14 év és szellemileg sem azok a spotreflektorok. Ha annyi nincs benned, hogy önállóan elemezd a jövődet és a kihívásokat, ezeket összevesd az igényeiddel, akkor nem igazán a te szinted a főiskola/egyetem!
2023. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!