Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol kezdjem tanulni a kémiát?

Hol kezdjem tanulni a kémiát?

Figyelt kérdés

Helló,


Kémiát szeretnék tanulni-középiskola-, majd egyetemen is valamilyen szakot ami kémia/biológia, mert érdekel. Azonban jó ideje nem tanultam kémiát, ezért gondoltam beiratkozok egy érettségi felkészítő tanfolyamra. Na most itt olyan szavakat használnak, amiket még csak nem is hallottam, annak ellenére is, hogy az órát tartó személy kijelentette, hogy az elejéről fogjuk kezdeni-No de kinek..- ezért gondoltam elkezdem tanulni magamtól, viszont sehol sem találok anyagot, ami ténylegesen elmagyarázza, hogy mi micsoda.

Mit ajánlanátok ? :) Biológiából rém egyszerű találni könyveket, azonban kémiából..



Előre is köszi ! :)



2023. márc. 16. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt megrendelheted az összes iskolai kémia tankönyvet és munkafüzetet:


[link]

2023. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát a mostanában induló érettségi felkészítők általában egy gyorstalpalók a májusi vizsgák előtt. Ezekhez azért szükséges némi előismeret, tekintve az idő rövidségét. Az ősszel induló, hosszú kurzusokon viszont tényleg nulláról szokták kezdeni az anyagot, úgyhogy inkább egy olyanra kéne jelentkezned. (A Magister 100 órás kurzusát én nagyon tudom ajánlani, egy nagyon jó tanár tartja és baromi részletesen elmagyaráz mindent. Ez az ő honlapja: [link] Szerintem akkor is érdemes böngészni, ha végül nem hozzá fogsz járni, mert rengeteg hasznos, ingyenes anyagot is találsz az érettségihez, köztük youtube videókat a nehezebb témakörökhöz.) Addig persze beszerezheted a mozaikos könyveket és olvasgathatod őket, hogy ne legyenek annyira idegenek a szavak, de a számolásoknak nem biztos, hogy nekiállnék egy tanár nélkül, ha korábban sose láttál még kémia számolást.
2023. márc. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!