Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Chat gpt-vel meg lehet írni a...

Chat gpt-vel meg lehet írni a szakdolgozatot? Valaki megcsinálta már így?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor elfogadták? Amúgy ha telibe ctr c ctr v-zek akkor ki fogja dobni a plágium ellenőrzésen? Mik a tapasztalatok?

2023. márc. 17. 22:20
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
74%
30-as a szakdoga nem azért kell, mert ettől leszel jó szakember, de, ha már egy olyat sem tudsz összeállítani, akkor valójában mire vagy jó? Gyártósor pozitív az, aki 4-5 év egyetem után nem képes egy szakdogát magától összerakni, ezt azért valljuk meg, mindezt a 4 millió funkcionális analfabéta országában, ahol a lakosság nagy része a nevén és a lakcímén kívül nem tud mást leírni, elolvasni is csak a szalagcímeket és azokat értelmezni.
2023. márc. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
18%

"szakdoga nem azért kell, mert ettől leszel jó szakember, de, ha már egy olyat sem tudsz összeállítani, akkor valójában mire vagy jó? "


Ki mondta, hogy olyat sem tudok összeállítani, te szöveget értelmezni sem tudó? 🤣 Neked aztán nagyon nagy eszed lehet, és még ti papoltok, mikor értelmezni sem vagytok képesek.


Senki egy szóval nem írta, én sem, hogy ne tudnék mások szövegeit ctrl c+ctrl v-vel összehajigálni, csak arról pofázunk, hogy semmi értelme ninics, és a legjobb minél kevesebb időt pazarolni erre. Eddig úgy tűnik minket igazolnak a válaszok, mert míg nekünk rendes érveink voltak, előttem is kifejtette a válaszoló konkrét saját tapasztalatos példáján, ti addig még értlemezni sem tudtok, csak mantrázni a baromságot, nekünk meg legalább vannak önálló elképzeléseink, és látjuk, hogy nevetséges ez az egész.

2023. márc. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
85%

#32: Miért gondolod, hogy mindenki, aki nem ért veled egyet, csak "bólogató", meg nincsenek érvei? Sajnos ugyanolyan maradt a gondolkodásod, mint az egyetem előtt, pedig az egyetem normál esetben az ember gondolkodását is formálja.


Az nem kritikus gondolkodás, hogy minden ellen lázadsz, és semmi nem jó neked. Leírtad, hogy az egyetemi gyakorlat sem jó semmire, a szakdolgozat sem, akkor mi az, ami jó lenne neked?


Örülhetnél, hogy ctrl+C ctrl+V-vel szereztél egy alibi diplomát, mert ennek az észosztásnak semmi értelme.


Én, ha nem is közvetlenül, de közvetetten leírtam, hogy az egyetem tudományterületeken történő munkavégzésre készít fel, és nem az ilyen embereknek lett "kitalálva", akiknek az az egyetlen motivációjuk, hogy legyen egy bármilyen diplomájuk. Nem attól lesz jó szakember valaki, hogy megírt egy szakdolgozatot, de ott kipróbálhatja, hogy milyen önállóan kutatni (ami nem ctrl+C ctrl+V), betekintést nyer a szakirodalmakba, el tudja dönteni, hogy mi érdekli konkrétabban a saját szakterületén, akár munka terén, akár, hogy milyen mesterképzésre szeretne továbbmenni, stb.

2023. márc. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
17%

"Sajnos ugyanolyan maradt a gondolkodásod, mint az egyetem előtt, pedig az egyetem normál esetben az ember gondolkodását is formálja."


Még jó, hogy nem ismertél se az egyetem előtt, se most, csak papolni tudsz. 🤣 Ettől az értelmiségi kérődzéstől mindig is hányhatnékom volt. Tisztára vicces, amikor valaki elvégez egy egyetemet, és elkezd kínosan erőltetetten értelmiségit játszani, körmondatokban papolni, meg kioktatni erről, hogy milyen szemlélet stb. Én az az értlemiségi vagyok, aki a sz.rt sz.rnak nevezi, mert az. Nem fogok csak azért bölcsészdoktort játszani, mert elvégeztem valamit, és ha valaki ezt teszi, ez eléggé gáz. Egyébként az egyetem normál esetben nem kellene, hogy teljesen átformálja a gondolkodásod, mert jó esetben egyébként is önálló gondolatokkal, saját véleménnyel megy valaki egyetemre.


"Én, ha nem is közvetlenül, de közvetetten leírtam, hogy az egyetem tudományterületeken történő munkavégzésre készít fel, és nem az ilyen embereknek lett "kitalálva"


Kicsit túltoljátok ezt is, ezen is csak nevetni tudok. Rohadtul nem csak tudományterületeken való munkavégzésre van kitalàlva, és nem csak kutatóknak. Én egy mezei villamosmérnököt, gépészmérnököt, közigazgatásszervezőt stb. szakost se gondolnám klasszik értelemben vett tudományágat kutataónak és művelőnek. Ezek csak szakok, amiket azért tanulsz egyetemen, mert ott tanítják, és ha ezt szeretné valaki elvégezni, egyetemre kell mennie. Ez egy eszköz csak egy célhoz. Ebbe nem kell semmi extrát belegondolni. Százból jó, ha négy ember ledoktorál egy tudományterületen.

2023. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
90%

#34: Nem azt mondtam, hogy sokan doktorálnak. Tisztában vagyok vele, hogy mesterképzésre sem mennek túl sokan, doktorira pedig még sokkal kevesebben, viszont az alapokkal akkor is tisztában kell lenni.


De a te nézőpontod szerint akkor a szakdolgozat is csak egy eszköz, amibe "nem kell semmi extrát belegondolni", akkor miért nem örülsz, hogy túl vagy rajta, miért kattogsz ezen évekkel később is, hogy szakdolgozatot kellett írni?

2023. márc. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem az aranyközéputat kell megtalálni. Mivel az AI a jövőnk egy igen fontos része (lesz) ìgy meg kell tanulnunk vele együtt dolgozni. A főiskolàk helyében biztatnàm a hallgatókat hogy hasznàlják önàlló szellemi termék létrehozásához nagyon magy segìtség tud lenni. Én most próbàlgatom és a témàmhoz voltak ötletei.. Szóval lehet használni de csak okosan.. crt c crt v -t nem javasolnám annyit nem ér az egész hogy plàgium ügybe keveredj..ha már a végére eljutsz bàrmit ìrsz azért àtlöknek
2023. ápr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
31%
Most miért pontoztatok le? :D
2023. ápr. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
65%
Mi lett a vége?? Hogy sikerült a szakdoga??
2023. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
55%
#38 ez jó kérdés én is most ìrom és alig haladok vele. November a hatàridő..
2023. szept. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!