Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Master of Business Administrat...

Master of Business Administration mesterképzés azoknak is való akik nem akarnak vezetők lenni?

Figyelt kérdés
Master of Business Administration képzés vajon olyan embereknek is való akik nem akarnak (felső)vezetők lenni,csupán egy jól fizető állást akarnak a későbbiekben?

2023. márc. 19. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne ez a kérdés 🙂. Én egy francia nyelvűt nézegettem korábban, ami a BME-n van, és úgy terveztem, hogy valamikor elkezdem a nyelv miatt is, meg azért, hogy legyenek gazdasági alapjaim, de egyrészt nagyon drága, és ez lehet, hogy kizáró ok lesz, másrészt én nem szeretnék vezető lenni.
2023. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem gazdasági, hanem mondjuk műszaki alapdiplomád van, akkor jó az MBA, hogy szerezz némi üzleti készségeket is.


Az MBA egy bizonyos szempontból egyszerűsített gazdasági képzés (nem tanulnak mindent nagyon részletesen, inkább csak azt a részét, amit egy vezetőnek meg kell értenie). Például nincs részletes számvitel, az összes szabállyal stb. csak vezetői számvitel, hogy tudd a mérleget értelmezni, cash-flow kimutatást csinálni stb.


Másfelől az MBA módszertan esettanulmányokra épül, ami azért szuper, mert az esettanulmányok nagyon komolyan megírt, 50-100 oldalas doksik, amelyek egy-egy iparág problémáit mutatják be. Így beleláthatsz például a vegyiparba, tejiparba, kiskereskedelem napi problémáiba stb. Az esettanulmányokat otthon el kell olvasnod és feldolgoznod, és az órán együtt átbeszélitek. Ez baromi hasznos, sokkal hasznosabb, mint a hagyományos üzleti oktatás táblánál prezentálós módszertana. Ez a része a képzésnek nagyon jó.


Ami rossz a (magyar) “MBA”-ben, hogy az ország egyetlen értékelhető MBA programját, a CEU MBA-t a kormány kiebrudalta kis hazánkból, a vérkomcsi Fudan meg csak nem jön, így marad a Corvinus meg a BME “MBA”. Jobb híján nem rossz, de ne számíts egy igazi MBA-re, arra meg pláne ne, hogy a munkaadók úgy hasraesnek tőle, mint egy Stanford MBA-től. De mondom, mérnöki alapdiplomával tökéletes.

2023. márc. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
És jogi területen szerzett alapdiplomával, ha neccesen meglennének a kreditek?
2023. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!