ELTE-GTI MBA (master of business administration) vélemény a képzésről (főként levelező)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos nincs túl sok lehetőségem, munka mellett csak levelező mesterképzésre tudok menni.


Tudnátok véleményt írni, hogy ez a képzés itt milyen?

Esetleg aki itt levelező tagozatra jár / járt?



2020. okt. 31. 18:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%
Magyarországon nem érdemes MBA-re menni.
2021. jan. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
29%

Az MBA-k aranykora lejárt. Valaha a gazdag menedzserek kiváltsága volt a júeszéj embíé, és akkor még a módszertanának is volt újdonságtartalma. Eredetileg a PhD-vel volt egy szinten, voltak is joint PhD/MBA programok. A bolognai rendszerben sima mesterszakká fokozták vissza, illetve nagyon elszaporodtak az MBA képzések. Rengeteg az MBA ma már, nem számít semmit a munkaerő-piacon. Ha jársz is MBA-re, egyedül top programokra szabad járni nyugatra. Egy Corvinus, ELTE színvonalú hely igazság szerint az alapképzésre alkalmas, már mesterszakra se mennék ide, ehhez nem elég képzett és gyakorlott a tanári kar. Azaz nem érdemes elvégezni az MBA képzésüket, és pláne pénzt nem érdemes érte adni.


Ami az új “MBA” (presztizsben, karrierben) azok a kvantitatív mesterszakok vagy PhD-k. Adattudomány, mesterséges intelligencia, gépi tanulás, logisztika, kiberbiztonság, big data... ezek a keresett papírok, nem az MBA. Az összes, Európába áramló indiainak MBA-je van amúgy kb.

2021. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nem ez a kérdésem. Ezen a képzésen tanulóktól várom a választ.


Nem az érdekel milyen egy MBA. Engem konkrétan az ELTE GTI érdekel.

2021. jan. 11. 15:39
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
Véleményt kérdeztél a képzésről. Ketten írtuk le neked, hogy véleményünk szerint nem érdemes erre a képzésre járni.
2021. jan. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként megnéztem a tantervét, a tárgyak szinte egésze a gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing vagy pénzügy és számvitel alapképzéseken is előfordul. Konkrétan magasabb szintű tárgyak vannak a vezetés és szervezés mesteren, mint az ELTE MBA-jén.
2021. jan. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nyilván olyanok véleménye érdekel akik a képzésben részt vesznek / részt vettek.


Nem egy kívülálló elképzelései érdekelnének, hanem azoké akik Az ElTE-GTI MBA képzésével lényeges információt adhatnak: tanár, diák.

2021. jan. 11. 17:44
 7/25 anonim ***** válasza:
25%
Adtam lényeges információt. Ha nem hiszed el, amit írok, akkor menj fel te is az ELTE GTI honlapjára és hasonlítsd össze a tantervet bármely magyar gazdasági egyetem alapképzéseinek tantervével. A tárgyak 75-80%-át meg fogod találni az alapképzések mintatantervében. Ha félévente ki akarsz adni egy ilyen jellegű képzésre négyszázezer forintot, akkor inkább végezz el egy gazdasági mestert; vezetés és szervezés, pénzügy, marketing, ellátásilánc-menedzsment.
2021. jan. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

#1,2

Szerintem célt tévesztetek a válaszadásban.

Oké, az MBA aranykora lejárt, nem fog térden csúszni a Microsoft vagy a JPMorgan, hogy menj hozzájuk csúcsmenedzsernek, csak mert kiizzadtál egy magyarországi MBA-t, értjük. És? Nagy valószínűséggel nem is ez a kérdező célja.

Sok hasznos tudást ad a képzés így is, amelyre rohadtul nagy szüksége lenne a magyar kkv-knál dolgozó, aspiráns vagy jelenlegi "vezetők" 95, multicégeknél is bő 80%-nak, mert olyan ordító emberi és szakmai hibákat vétenek napi szinten, amelyekre a megoldás elhangzik a fent említett, lesajnált magyarországi MBA képzéseken.

Elhiszem, hogy a Cityben vagy a Wall Streeten, Szilícium-völgyben kinéznek a társaságból, ha a Corvinusos MBA-vel kezdesz vagizni.


Ugyanakkor a magyarországi teljes képzés tandíja nyugaton egy ugyanúgy közepes, valóban szintén nem különösebben komolyan vett egyetem egy félévére lesz elég kb., a megélhetésről mellette nem is beszélve. Azért lássuk be, ez nem realitás a továbbtanulásban gondolkodók többségének. Az pedig szimplán nem igaz, hogy akkor már inkább ne is csináljon semmit.

Ha diplomázás után csak havi bruttó 100e-rel többért tud itthon dolgozni aki elvégzi, az tényleg olyan sz*r return on investment 30 éves távon arra az elköltött 2-3M forintra?

Az MI kutatás, meg a kiberbiztonság pedig csak keveseknél valós alternatíva egy MBA-vel szemben.


Persze ha van valakinek párszázer dolcsija elfekvőben, az menjen az MIT-re adattudósnak, támogatom.

Csak vegyük észre, hogy ezalatt a szint alatt is van élet.


@Kérdező: nekem egy mérnöki BSc után sokat adott tudásban, egyelőre nem bántam meg. Mondjuk egy gazdasági, mondjuk pénzügy számvitel alapszak után nem annyira ajánlanám, inkább az egyéb szakterületen dolgozók látókörét tudja jól szélesíteni menedzsment és pénzügy vonalon. Sokan vannak IT-sok, mérnökök, jogászok a szakon.

Nálam az ELTE esetén nagy előny volt, hogy teljes egészében szombaton vannak az órák és lehet munka mellett végezni a szakot.

Ha van még kérdésed, keress meg akár privátban is.

2021. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
23%
8. Rendben, ebben igazad van. Tehát Kérdező, ha az MBA-t sima mesterszakként kezeled, akkor jó egy BSc után mesterszaknak. Én is szoktam ajánlani egyébként. Csak jó ha tudod, hogy az MBA ma már nem annyira hangzatos papír, mint 20 éve amikor még volt jelentősége.
2021. jan. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
20%
Az MBA mesterszaknak is gyenge. Alapszakos tárgyakkal van feltöltve, azokból is az alapozó tárgyakkal. Csak azért van minden második magyar egyetemnek MBA-je, mert hatalmas tandíjakat tudnak legombolni a naív hülyékről, akik azt hiszik, hogy mekkora üzletet csinálnak ezzel, miközben egy gazdálkodási alapszak teljes tandíja kevesebb, és többet is tanulnak ott. Pont ezért javasoltam a kérdezőnek, hogy végezzen el valamilyen mestert.
2021. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!