Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME biomérnök MSc egészségvéde...

BME biomérnök MSc egészségvédelmi specializációt vagy ELTE-BME biotechnológia MSc-t érdemesebb választani?

Figyelt kérdés
Biomérnök BSc-vel mennék. Eddig nagyon vonzott a biotechnológia MSc, de most, hogy a biomérnök MSc egészségvédelmi specializációját nézegettem, az is szimpatikussá vált, és már nem tudom eldönteni, hogy megéri-e a biotechnológia felvételire rászánni az időt és energiát, amit a szakdoga, államvizsga és maradék vizsgák elől vennék el, és közben nagy az esély, hogy a nagy rákészülés ellenére sem vennének fel biotechnológiára. Tehát a kérdésem, hogy mind szaktudás, mind elhelyezkedési lehetőség terén mennyivel éri meg jobban biotechnológiát végezni a biomérnökkel szemben.

#MSc #biomérnök #biotechnológia #egészségvédelmi
2023. márc. 19. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Engem is érdekel ez az irány (azért írtam a választ, hogy kaphassak értesítést, ha valaki esetleg tud segíteni a témában)
2023. márc. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Külföldön akarsz elhelyezkedni?
2023. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Biomérnök BSc-n végeztem a BME-n. Gondolom a BME-ELTE közös biotechnológia képzésére mennél. Biotechnológia felvételin kevesebb tudást kérnek mint biomérnök államvizsgán, nem kell rá nagyon készülni (volt szaktársaim mondták ezt).


Biotechnológia inkább akkor ha a kutatás érdekel inkább, mert ez egy természettudományos képzés. Ha az ipar érdekel akkor biomérnök éri meg jobban. Biotechnológia MSc-n rengeteget kell magolni, kevés szabadidőd lesz, nehezebb mint a BME biomérnök BSc, biomérnök MSc viszont könnyebb egy fokkal.


Biotechnológiával itthon nehéz elhelyezkedni, max gyógyszergyárakba tudsz menni a kutatás részlegre vagy maradsz doktorizni, külföldön egyszerűbb (Svájcba nagyon megy a biotechnológia). Biomérnök MSc-vel könnyebb itthon elhelyezkedni.

2023. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. 2-es, belföldön szeretnék inkább elhelyezkedni. 3-as, engem a kutatás jobban érdekel, mint az ipar, ezért is választanám a biomérnök MSc-n belül az egészségvédelmi specializációt. Vagy szerinted ilyen szempontból ennek nincs jelentősége akár a tananyagot, akár a későbbi munkáltatót tekintve?
2023. ápr. 9. 16:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatókat csak a tudásod érdekli, minél tágabb annál jobb. Tág tudást nem az egyetemen fogsz elérni, hanem munka során. Ajánlom, hogy MSc alatt dolgozzál olyan területen ami érdekel és ott tényleges tudásra fogsz szert tenni. Jelentkezhetsz akár egy egyetemi kutatócsoporthoz is. Mivel az egvéd érdekel, megpróbálhatsz egy SOTE-s kutatócsoportot is (néhány volt csoporttársam ott csinálta a BSc-s szakdogáját), de számos kutatóintézet van amihez szintén csatlakozhatsz.


Ha BSc-n hasonló specen végeztél akkor felesleges mégegyszer ugyan azt a specet elvégezni.


BSc-n is ugyan azok a specek mint MSc-n. Alk biotech és környezet spec ipari spec inkább. Élelmiszer és egvéd inkább kutatásos.

2023. ápr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!