Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérlegképes könyvelői képzés...

Mérlegképes könyvelői képzés tanár segítsége nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Mindent igyekszem megtenni annak érdekében hogy egyszer könyvelő lehessek. Azonban a helyzet az, hogy a képzést tanító tanárok közül az egyikük (aki a legtöbb mindent tanítja) szörnyen végzi a munkáját. Sokszor agresszív, nem segít a diákoknak még akkor sem ha külön megkérik rá. Kiabál, és mindent elhadar gyorsan a tanórákon. Érthetetlenül magyarázza el az anyagokat, sokszor felkészületlenül tart órát, vagyis az órán kezdi el szerkesztgetni, átírni a később megoldandó feladatokat. A táblára sem igazán ír, csak beszél a dolgokról amiket nem is igazán ért mindenki. Az is előfordult, hogy előzetes jelzés nélkül nem ment be órát tartani, és mindenki várt rá. Ebben a tanévben ezen a képzésen 50+ diák indult, mostanra 15-en vannak nagyjából.

Ez az iskola van a legközelebb hozzám, illetve ezt ismerem a legjobban ahol ez a képzés folyik.

Érdemes lenne jelentkeznem, tudván, hogy tanári segítséget nem igazán fogok kapni a képzés során?

Már tanultam némi alapot könyvvezetésből, azonban jól tudom, hogy rendkívül összetett tantárgy.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2023. márc. 24. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
2%

Amikor már a NAV készíti el sokak adóbevallását, a Számlázz pont hu és a Billingo, valamint a Quick naprakészen vezeti a bevételi és a kiadási nyilvántartásokat, valamint a megmaradt KATAsok és az átalányosok adóbevallását is képesek ezek a programok elkészíteni, akkor te ebben a szakmában úgy az elkövetkező 10 évben mégis milyen potenciált látsz?

Tisztában vagyok vele, hogy a könyvelés nem ennyiből áll, de nagy jövő azért nincs szerintem ebben a munkakörben.

2023. márc. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
#1. Ebben noha sok igazság van, a kérdésre nem válasz. Ez a tanfolyam egyébként nem egy nagy cucc, simán működik tanári közreműködés nélkül is a felkészülés.
2023. márc. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem működik tanár nélkül.
2023. márc. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ez egy nevetségesen egyszerű képzés, mit nyafogsz? ülj le és tanulj.
2023. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2 rengeteg igazság van az 1es válaszban.

Itt az emberek nagy része fordítva ül a lovon, és nem látja, hogy mi felé halad a világ. Semmi értelme könyvelőnek tanulni, semmi értelme nincs pénzt és időt pazarolni arra, amit 1-2 éven belül megcsinál majd az AI.

Azok akik ezt nem látják hatalmasat fognak koppanni.

2023. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: Ezen az oldalon lassan mindenről ezt írják. Mit érdemes akkor az IT-n kívül ma tanulni? És akkor ennyi erővel a junior programozókat is nagyon gyorsan leváltja majd az AI. Maradnak azok, akik az AI-t programozzák.
2023. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#5. Oké, de ha nem a kérdésre válaszoltok, légyszi húzzatok már magatoktól a f@szba, ne a többieknek kelljen már titeket mindig elküldeni, köszi!
2023. márc. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg nagyon keresett szakma, kis gyakorlattal is. A károgóknak: ilyen alapon nagyon sok mindent nem érdemes tanulni.
2023. márc. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!