Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most minden egyetemre kevesebb...

Most minden egyetemre kevesebb embert vesznek fel?

Figyelt kérdés
Nem értem a felvi.hu-n a felsőoktatási intézmény állami ösztöndíjas finanszírozási formában felvehető maximális kapacitása képzési területenkénti táblazatot? Hogyan lehet kiszámolni, hogy egy szakra max hány embert tudnak felvenni? Foszkra, levelezős és nappalis szakokra is ugyanannyi embert tudnak felvenni?

2023. márc. 24. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Ez már egy bejáratott rendszer, az egyetem kiszámolja, tiszta matek.
2023. márc. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet kiszámolni. Sajnos nem nyilvános adat, hogy egy szakra hány embert vehetnek fel. Az elmúlt években közzétették, most nem.

Ráadásul eddig az egyetemek az összes felvehető létszámot közzétették, most csak az államilag finanszírozottakat.

Nem értem miért, jó lenne tudni pedig.

2023. márc. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen én is szeretném tudni, de a képzési területen kívül mást nem látok.

Nekünk suliban azt mondták ahány szak van a képzési területen azt el kell osztani a képzési terület max kapacitásával, de úgy alacsony számot kaptam.

2023. márc. 24. 19:58
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Ez szerintem hülyeség, már bocsánat. Mert egy képzési területen belül nem egyforma a kapacitás szakonként.

Például az orvostudományi karon belül más a kapacitás az orvosi szakra, és más mondjuk az ápolói szakra. Az egyikre lehet, hogy 300 embert várnak, a másikra pedig csak 100-at.

2023. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: Az ápoló szak nem az orvostudományi karon belül van, úgyhogy ez rossz példa, de egyébként teljesen igazad van.

Ha pl az ELTE TTK-t nézzük, akkor tavaly biológiára 162, fizikára 104, földrajzra 35, kémiára 71, matematikára 119 főt vettek államilag támogatott helyre. Úgyhogy egy karon belül, a különböző szakokra nagyon nem egyenlően oszlik el a felvett hallgatók száma, ezért a most közzétett adatokból nem igazán lehet következtetéseket levonni. Max azt tudod csinálni, hogy megnézed tavaly hány főt vettek fel összesen az adott karra és azt veted össze az idei adattal. Ha nincs nagy eltérés, akkor várhatóan ugyanannyi embert fognak felvenni a szakokra mint tavaly. Ha viszont különbözik a két adat, akkor nem lehet megmondani, hogy ez a különbség a karon belül hogyan fog eloszlani.

2023. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor minket lehet meg akarták ijeszteni, így is le vagyunk maradva nagyon sok a számonkérés az órai anyagból és mellette készülni kell az érettségire is.
2023. márc. 25. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyi a max létszám azt nehéz megmondani, kb lehetetlen. Vannak olyan szakok ahol sok a labor (kiscsoportos) így nincsen kapacitás több emberre.


Meglehet nézni, hogy az elmúlt pár évben hány embert vettek fel és ha hasonlóak a számok akkor vélhetően ezután is hasonló lesz

2023. márc. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szabiszabi77 ***** válasza:
Én is ezen gondolkodom folyamatosan.☺️ Ahova jelentkeztem 97 fő vehető fel gazdasági területen állami finanszírozással. Ebből 5 alapszak, 1 felsőoktatási . Első helyen összesen 198 jelentkező van. 🙄
2023. máj. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon bosszantó és ráadásul nem arányosan oszlik el a felvettek száma. Ez egy érdekes téma, de sehol nem írnak róla részletesen. A jelentkezők száma is megnőtt most, hogy jövőre új rendszer lesz és eltörölték a kötelező emelt érettségit. A ponthatárok szerintem megjósolhatatlanok...
2023. máj. 9. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!