Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Át lehet jelentkezni egy...

Át lehet jelentkezni egy egyetemről másikra?

Figyelt kérdés
Beadtam a jelentkezést, de végül mégse oda szeretnék menni tanulni, hanem másik karon másik szakra (ugyanazon az egyetemen viszont), ez hogy működik?Egyáltalán nem vagyok jártas ebben a témában..

#egyetem #jelentkezés #átjelentkezés #másikszak #másikkar
2023. márc. 29. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha teljesen más szakra szeretnél átmenni, akkor nem tudsz átjelentkezni, hanem újra kell felvételizned jövőre.
2023. márc. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

#1-nek nincs teljesen igaza. Azonos képzési területen belül (pl. bölcsészet) lehetséges másik szakra is átjelentkezni. Viszont az átjelentkezés előfeltétele két sikeresen lezárt félév az első szakon. Azaz ha azonos képzési területen belül maradsz, akkor is el kell végezned egy teljes évet először, hogy átjelentkezhess. Ráadásul a fogadó intézmény különféle feltételekhez (pl. tanulmányi eredményhez) kötheti az átvételt, azaz egyáltalán nem biztos, hogy átkerülhetsz. Persze senki nem akadályoz meg abban, hogy tanulmányaid megkezdése után is újból beadj egy jelentkezést jövő februárban egy új felvételi eljárásban.


Amivel viszont megpróbálkozhatsz az az, hogy törölteted az összes mostani jelentkezésed, így a nyári pótfelvételi eljárásban jogod lesz részt venni, azaz nem veszítesz egy évet. Persze ennek meg az a kockázata, hogy a pótfelvételin esetleg egyáltalán nem hirdetik meg az általad vágyott szakot, vagy meghirdetik, de csak költségtérítésesen.

2023. márc. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Igen, működik, de sokadszorra: adott egyetem szabja meg, milyen feltételekkel vesz át.
2023. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Megírná valaki, aki lepontozta a #2 válaszomat, hogy miben nem ért egyet? Én tényszerűen leírtam az átjelentkezés feltételeit és körülményeit. A jelenlegi felsőoktatási törvény az átjelentkezést így szabályozza.
2023. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 NTBS ***** válasza:
Igen.
2023. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

#4: a törvény 30 kreditet ír elő, nem két lezárt félévet.


Viszont mivel a Kérdező "másik karon másik szakra (ugyanazon az egyetemen viszont)" szeretne átjelentkezni, így nagy valószínűséggel ez nem megoldható átjelentkezéssel, de további részletekkel a Kérdező adód, hogy pontos választ kapjon.

2023. márc. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Részlet a Debreceni Egyetem tanulmányi- és vizsgaszabályzatából:


"átjelentkezés esetén legalább két lezárt félévvel kell rendelkeznie az átvételt kérelmezőnek, az utolsó két félév átlagában a korrigált kreditindexe legalább 3.50 legyen, és összesen legalább 50 kreditet teljesítsen."


Lehet, hogy a törvényben nincs két lezárt félév, de az egyetemek általában ezt feltételül szabják.

2023. márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De amúgy ha pótfelvételiznél a másik szakra?

Egyébként pedig a képző intézményt fel lehet hívni, és meg lehet kérdezni szerintem. És inkább most, mint Szeptemberben, amikor már kevésbé esélyes az átszervezés.

2023. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!