Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van akkora igény a konduktorok...

Van akkora igény a konduktorokra, hogy annak tanuljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11. osztályos srác vagyok és érdekel a konduktív pedagógia. Kissé kilógok az átlagból emiatt, de érdekel és szívesen foglalkoznék ezzel a hivatással, ebbe az irányba tanulnék tovább.


Ami visszatart, az a megélhetés. Az államilag alkalmazott pedagógus bérből nem igazán lehet egy családot tervezni. A magánszférában meg lehet élni, de ott ugye bizonytalan a munkalehetőség. Szerintetek van akkora igény ma Magyarországon a konduktorokra, hogy egy pályakezdő akár a magánszférában is stabilan tudjon dolgozni?



2023. márc. 29. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Ez hivatás, nem szakma.

Itt fogyatékkal született, vagy sérült gyerekek, felnőttek fejlesztésével kell foglalkozni.

Ha nem érzed magad elhivatottnak, akkor ne is gondolkodj ezen a pályán.

Én most jelentkeztem az egyetemre, remélem felvesznek. Ismerősöm ezzel foglalkozik, 1 éve végzett, alapítványnál dolgozik, még nem keres sokat, de pár évig még tanulni akar, tapasztalatot szerezni.

Viszont felhívta a figyelmemeet, hogy nem könnyű, ő is sokszor sírt az egyetemi évei alatt, mert lelkileg nagyon megviselte.

Azt tudod, hogy van alkalmassági vizsga, ami ének, olvasás és mozgás vizsgából áll?

2023. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, tudok róla.

Elhivatottnak érzem magam, de ha otthon nincsenek meg az eszközeim, hogy egy rendes életet biztosítsak magamnak és a családomnak, akkor más sérült embereknek hogyan adhatnám ezt meg?

Sok sikert kívánok neked és remélem az ismerősöd is boldog!

2023. márc. 29. 19:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem több konduktor ismerősöm is van. Magyarországon sem az állami, sem a privát szférában nem lehet magas jövedelmű konduktor állást találni, még 10 év tapasztalat után sem. Pedagógus bérezésre számíthatsz mindenütt, mert a privát cégek is tudják, hogy alacsony fizetéshez is találnak szakembert. Ehhez a pályához itthon egyfajta megszállottság kell. Akit inkább a pénz érdekel, előbb-utóbb otthagyja.


Aki konduktorként magas jövedelemhez akar jutni, annak ki kell mennie tartósan külföldre. A világ minden táján szívesen látják a konduktorokat Nyugat-Európától Új-Zélandig. De ez a döntés gyakorlatilag végleges kivándorlást jelent, mert ha hazajössz, újra meg kell elégedned az itthoni fizetéssel, s ezt az életszínvonal-csökkenést átalában senki nem vállalja be. Aki kimegy, ezért a legtöbb esetben kint is marad.

2023. márc. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van igény rá, hiszen nagy a szakemberhiány, de én is külföldet javaslom. Itthon sajnos semmi jóra nem lehet számítani, sem megbecsültség, sem munkakörülmények, sem fizetés tekintetében.
2023. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!