Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az esti képzések minden...

Az esti képzések minden esetben csak önköltséges formában indulnak?

Figyelt kérdés
Egyetemi tanulmányokra gondolok. Illetve olyan kérdésem lenne még, hogy a levelezős vagy az esti képzésforma lenne célszerűbb munka mellett?

2023. márc. 29. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Leteznek esti kepzesek is, amelyek allami finanszirozasuak. Viszont meglehetosen kicsi a valasztek ezekbol. Alapkepzesben fokent muveszeti es hiteleti szakok vannak estin ilyen formaban, illetve az Obudai Egyetem gazd-info es mernokinfo szakjai. Osztatlan kepzesben pedig a hittanar-nevelotanar szakok. Gondolom a mesterkepzes egyelore nem erint, de ott is a hiteleti, a muveszeti, (pl. a tanc,) a buddhista tanito, ELTE prog-info, ELTE nevelestudomany, OE alkalmazott matematikus szakok vannak ilyen formaban meghirdetve az iden.


A felvi.hu szakkeresojeben tudsz ezeknek a kerdeseidnek utana nezni a megfelelo negyzetek bejelolesevel. Iden, talan tudod, mar februarban lejart a jelentkezesi hatarido. A nyari potfelvetelin pedig lehetseges, h nem ugyanezek lesznek a feltetelek, pl. esetleg ott még kevesebb allamilag finanszirozott helyre tudnal jelentkezni estire, ha egyaltalan...


Tehat a valasztott szakod hatarozza meg, h mehetsz-e estire, vagy csak levelezore. Ha indul estin allamilag finanszirozott formaban az a szak, amit szeretnel, akkor pedig szerintem elegge lenyeges, hogy hol laksz az intezmenyhez kepest, es mennyire tudsz megjelenni az orakon. Ugyanis az estin altalaban tobb a jelenleti elfoglaltsag, mint a levelezon, ez lehet a fo kulonbseg. Viszont tapasztalat hijan ez leginkabb csak a feltetelezesem. Valoszinuleg sok mulik a valasztott intezmenyen es szakon is, h ott ez hogyan mukodik, be kell-e feltetlenul jarni, vagy sem.


Vannak olyan levelezo kepzesek is, ahol elvileg ugyanugy hetente ott kellene lenned, es vannak olyanok, ahol csak ket hetente, vagy havonta tartanak orakat. Az esti kepzesben szerintem minimum hetente, illetve a het tobb napjanak delutanjan, estejen is elkepzelheto, h elvileg meg kellene jelenned az orakon.


Ha csak nem kifejezetten ezek a fentebb felsorolt szakok erdekelnek, akkor neked valoszinuleg a levelezo kepzes lenne inkabb megfelelo, illetve elerheto a munka mellett. Ott is nagyon figyelj arra, h ha nem egy telepulesen laksz az intezmennyel, akkor honnan hova kell utaznod, mennyi idot vesz igenybe az utazas, es havonta mennyi alkalmat. A vizsgaidoszakban is a vizsgak miatt utazgatni elegge idogyilkos, faraszto es koltseges tud lenni, foleg ha ott alvas is van benne. Lehet, h eloszor tok buli, de nehany felev elteltevel esetleg mar rad is nehezedhet ez az egesz. A merleg masik serpenyojeben pedig ott van az, h melyik iskola szinvonalasabb, vagy melyiket konnyebb elvegezni, stb. (a te sajat szempontjaid alapjan. Es h neked mi eri meg inkabb...)


A felveteli tajekoztatoban meg lehet talalni, h az esti ill. a levelezo kepzeseket milyen idokozonkent tartjak az adott intezmenyben. Illetve az intezmenyek sajat honlapjan talalhatsz estis, v. levelezos orarendet is, amibol konkretumok is kiderulnek. Fordulhatsz segitsegert a kivalasztott egyetem tanulmanyi osztalyahoz is. Ha nem is tudnak pontos valaszt adni a jovore nezve, akkor is meg tudjak neked mondani, h eddig hogyan mukodott naluk a dolog, h jelenleg mi ujsag, valamint h van-e valtoztatas tervbe veve. Jelentkezeskor a felveteli tajekoztato (felvi.hu) statisztikak menujet is erdemes atnezni. Nehogy az legyen, h jelentkezel egy levelezo kepzesre, amit az adott intezmeny minden evben meghirdet, de valojaban evek ota nem is indul el a szak.


Jo valasztast es sok sikert mindenkeppen! :-)

2023. márc. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az Eszterházy tele van levelezős szakokkal. Én is arra jártam.

Én a levelezőst javaslom munka mellett. Nekünk pénteken délután és szombaton kellett bemenni. Elméleti órák pedig valamikor online voltak.

2023. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2023. márc. 30. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!