A Semmelweis egyetemről mehetek miskolcra rezidensnek?

Figyelt kérdés

Miután elvégeztem a 6 év orvosit és megkezdeném a rezidens képzést, ezt bármely városban megtehetem? Olvastam ilyen akkreditált képzőhelyekről, dehát azok között nincs valami sok város, pláne nem Miskolc. Vagy ezek a helyek a blokkgyakorlatok és nyári gyakorlatok elvégzésére vonatkoznak? Nem tudom értelmezni.

Tehát például lediplomázok, eldöntöm, hogy szeretnék mondjuk nőgyógyász lenni, de a szakképesítést nem Pesten, hanem Miskolcon szeretném megkezdeni. Ez lehetséges lenne?



2023. ápr. 2. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges. Az akkred.képzőhelyek csak nyári/évközi gyakorlat szempontjából fontosak.
2023. ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az akkreditált képzés csak egyetem alatti gyakorlatokra vonatkoznak. Amint lediplomáztál (sőt, már igazából előtte) keresel állást, vagyis rezidensi helyet magadnak. (Vannak más opciók, azt most itt nem fejtem ki). Amint megvan a helyed és felvettek, elkezdesz dolgozni és belépsz a rezidensi rendszerbe. A te példáddal élve szülész-nőgyógyász leszel Miskolcon. Miskolc az elsődleges képzőhelyed (az anyaosztályod), itt dolgozol, innen kapod a fizudat. A szakképzés kezdetén (amint rendelkezésre áll minden papír, szerződés stb.), jelentkezned kell egyik egyetem szakképzési centrumánál. Miskolc Debrecenhez tartozik, de különleges esetekben lehet kérni, hogy mondjuk Pesthez tartozz. Alapvetően ez az egyetemi centrum koordinálja a képzésedet. A képzés elvégzéséhez különböző gyakorlatokat és tanfolyamokat kell elvégeznek (és a végén szakvizsgázni), melyek megtalálhatók az egyetemek honlapjain.

A képzés alapvetően 2 fő részre tagolódik: 2 éves törzsképzésre és egy 3/4 éves szakgyakorlati időszakra. Mondjuk a törzsképzésed alatt 6 hónap szülészet gyakorlatot kell teljesíteni egy III. szintű kórházban. Ez letölthető Miskolcon, így maradhatsz az anyaosztályodon erre a 6 hónapra. Következő gyakorlatod mondjuk egy 4 hónapos általános sebészet. Ezt is engedélyezik Miskolcon. Néhány gyaknál jelzik, hogy részben vagy egészben csak egyetemi klinikán lehet letölteni, így ezeknél értelemszerűen Debrecenbe kell járni. Ilyen gyakorlatok jellemzően csak szakgyakorlati időszak alatt vannak.

2023. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindkettőtöknek


#2-es

Van esetleg valami példád ilyen különleges esetekre, hogy Pesthez tartozzak? Vagy tartozhatok úgy is Debrecenhez, hogy a Sotét végeztem?

2023. ápr. 2. 20:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Engedélyeznék vajon a Pesthez való tartozást akkor, ha a SOTÉN végeztem, de utána Miskolcra költözök?
2023. ápr. 2. 20:47
 5/7 anonim válasza:
100%
Hát nem tudom melyik kórházba szeretnél menni, de mint betegek mi menekülünk itt ha egy módunk van rá. Bízom benne, hogy a még itt maradt orvosok sílusát a mostaniak (rezidensek) azt nem tanulják el. Kutyákkal jobban bánnak néhol mint itt! ☹️
2023. ápr. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell különösebb indok. Csak pestre jelentkezel.
2023. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jaj bocsánat az lemaradt: Teljesen mindegy hol végeztél. Alapvetően az számít, hogy hol fogsz dolgozni és az a kórház melyik Egyetemhez tartozik. Abból az esetből talán jobb nem felrúgni a rendszert, hogy sok minden sokkal gördülékenyebben halad, ha maradsz annál az egyetemnél, ahova tartozik a kórház. Papírokat tudják könnyebben intézni a kórházi/osztályi tanulmányi felelősök.
2023. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!