Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen könyveket, weboldalakat...

Milyen könyveket, weboldalakat, esetleg youtube csatornákat ajánlanátok emelt történelem, angol tanulásához?

Figyelt kérdés
Egyedül készülök. Nincs tanár aki segítene, így szeretnék olyan ajánlásokat kapni amik minél részletesebben magyarázzák el a a tudnivalókat. Ha lenne valaki aki együtt tanulna velem annak is örülnék. :)

2023. ápr. 2. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:

emelt törihez én ezt használtam, sokat segített

[link]

Youtubon rengeteg videó van fent 2020 óta, ami töri témaköröket dolgoz fel, pl én a Bornemisza Péter Gimnázium csatornáját néztem nagy előszeretettel, mert elég jól elmondták az anyagot és van emelt törire felkészítő videójuk is. Továbbá az M5-nek is vannak fent jó videói.

Nagyon ajánlom az előző évi érettségi feladatsorok megoldását, mert sok a típusfeladat, ismétlődnek a források és sokszor hasonló kérdések vannak. A forrásokat érdemes a tankönyvekben is jól megnézni, mivel azok is előjöhetnek az érettségiben, illetve az ábrák és képek is.

Nem tudom esszéírással hogy állsz, de azt javaslom mindig nézd meg a megoldókulcsot, hogy hogyan pontoz. Egy forrásra több pont is vonatkozhat és könnyen lehet veszíteni, ha nem írunk ki mindent. Tényleg mindent le kell írni, nem csak azt, ami közvetlen kiderül a forrásból, hanem azt is, amire következtethetsz, illetve egy saját infó is kell. Esszéből ugye 3at kell írni, érdemes úgy kiválasztani, hogy a hosszú esszét tudd a legjobban (komplexnél úgyis mindegy melyiket választod) mert az ér több pontot, a rövidet meg a forrás alapján össze lehet hozni.

2023. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tanulom magam nevű YouTube-csatorna nézésével simán összehozhatsz egy négyest.
2023. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!