Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnöki 61%-os közép matekkal?...

Mérnöki 61%-os közép matekkal? Belevágjak?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 2. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon nagy tévedés, hogy pl: a programozóknak a matek a legfontosabb. De attól még az egyetemeken nagyon komoly matek van. Szerintem, ha felvesznek, akkor próbáld meg a mérnökit, de, mindent bele kell adnod.
2023. ápr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
legfeljebb kihullasz. Nem tudom, melyik egyetemre akarsz menni, de a BME-n például a matekos tárgyakon az évfolyam fele-harmada kiesik ismétlésre, aztán sokan annyira megcsúsznak, hogy nem tudják folytatni.
2023. ápr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy milyen mérnöki, plusz miért lett 61%. Ha amiatt lett mert lusta voltál tanulni, és valami értelmes mérnökire mennél, akkor ne. Ha pl élelmiszermérnök vagy ilyenekre, akkor simán.
2023. ápr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlo matekkal lettem mérnök. Persze első félévben majdnem kibuktam, matek bukta lett, mechanika harmadik vizsgára minimum kettes. De aztán változtattam. Eljartam magán felkeszìtőkre, minden zh és vizsgasort amit be lehetett szerezni múlt évekről végig oldottam, bejartam több tanarhoz is gyakorlatra hogy minél több példát lássak stb. Eljutottam oda, hogy ezen tárgyakból volt olyan hogy a legjobb zarthelyit én ìrtam a komplett évfolyamból és 4 vagy netán 5os jegyem is lett belőle ami nagy szám. Szoval hozzáállás kérdése. Ha feladott és csak félig teszed magad oda akkor kibuksz. Ha mindent megteszel akkor azért nem teljesíthetetlen. Mondjuk amiért megeri beletenni ennyit, az az info, mecha, villamos trió és talán még a gepesz. Tobbi mernok szak anyagi részről màr joval kerdesesebb sajnos .
2023. ápr. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Miskolcra mennék
2023. ápr. 3. 12:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Vágj bele. Ha tényleg mérnök akarsz lenni, akkor úgy is le fogsz ülni megtanulni azt a fránya matekot. Addig fogod nyomni amíg meg nem érted.

Amúgy magában az ipari világban nem úgy kell a matek mint egyetemen. Integrálni papíron nem igen fog az ember, de attól érteni kell mi miért van. Le kell tudni írni a problémát matematikailag, ha úgy kívánja a munka.


Amúgy az is simán lehetséges, hogy az egyetemi matek menni fog. Persze nem azt mondom, hogy 61%-os közép érettségivel sima liba lenne, mert nem, de próbáld meg. Aztán majd kiderül mennyire megy.

2023. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként gépészre mennék
2023. ápr. 3. 14:03
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Ott brutális matek van. Én azt tanácsolom, hogy a gépészt próbáld meg, de nagyon sokat kell azért dolgoznod, hogy átmenj. De a középiskolai tanulmányaid nem befolyásolják 100%-ban az egyetemen az eredményeidet. Nem kell aggódni egyetemen(főleg műszaki fronton) rengetegen buknak.

A lényeg, hogy próbáld meg.

2023. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamit nagyon ajanlok: matek és mechanikábol keress valami jó korrepetitort aki segít netán 1-2 hetente atnezni a számodra kérdéses részeket, majd zh előtt segit végig oldali pár előző években leadott sort. Ha ügyes vagy felelettetek levő évfolyam facebook csoportjaibol sokat be lehet szerezni. Mindenképpen időben állj neki segítséggel mert akkor mèg tudnak segíteni. Ha már csak a pótzarthelyibe lehet bízni akkor sok esetben késő. De aki túlmegy az első pár féleven és kibirja az mar jó eséllyel befejezi. De érdemes tanulni,jobb mint gyárban sor mellett lenni ahol enni és xarni is csak akkor mehetsz ki ha szól a szünetet jelző csengő
2023. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Számos hasonló kérdésnél odaírtam. Akkor ide is. Próbáld meg. Mi történhet? Nem dől össze a világ, ha nem jön össze, akkor sem. Kitudja. De, ha meg sem próbálod, ott fog lebegni mindig az a bizonyos mi lett volna ha. 65%-os matekkal mentem járműmérnökire, amit el is végeztem. Kitartás, szorgalom kellett hozzá, semmi zsenialitás. Buktak ki emelt matekkal is mérnökiről. Az ész nem pótolja a szorgalmat.
2023. ápr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!