Milyen szakot válasszak ?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11.es vagyok de elég tanácstalan vagyok a továbbtanulást illetően.


Röviden az érdeklődési köröm, képességeim :

-Inkább reál beállítottságú vagyok mint humán

- Nem érdekelnek a művészetek, irodalom

- Nem szeretek száraz, unalmas dolgokat magolni (verseket,hosszú szövegeket)

- A nagyon műszaki dolgok sem érdekelnek igazán (fizikát, infót nem szeretem)

- Kevésbé jó a kommunikációs képességem

-Nem szeretek sok ember előtt beszélni

- Idegen nyelveket szeretem és jó vagyok belőlük de nem kiemelkedő

- Matek és biosz érdekel leginkább meg a kémia is


Az eddigi tervem orvosi volt de rájöttem hogy mégse nekem való mert nem lenne melette életem és túl nagy felelősség lenne a kezemben.



2023. ápr. 2. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerészet, vegyészet.
2023. ápr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi elvégzése után nem muszáj klinikumban elhelyezkedned. Ha esetleg a kutatás érdekel, akkor is nagyon jó választás az általános orvosi.

Egyébként biosz-kémia-matek kombóval rengeteg lehetőség van. Mehetsz fogorvosira, állatorvosira, gyógyszerészetire, vegyészmérnökire, biomérnökire, bármelyik (matek/kémia/biosz) alapszakra és még sok más helyre is.

Szerintem ne azt nézd, hogy milyen tantárgyak érdekelnek, az a fontos, hogy milyen munkakörben éreznéd jól magad akár 30-40 évig. Mert óriási a különbség egy gyógyszerészeti és egy állatorvosi pálya között. Teljesen normális ha 17-18 évesen még nem tudod mit szeretnél, de ha el is kezdesz egy szakot és 1-2 félév után rájössz, hogy nem azt szeretnéd csinálni, akkor váltasz és kész. Mi nem ismerünk téged, ezért nem tudunk erre választ adni, de hidd el, idővel ki fog tisztulni, hogy mi a te utad.

2023. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Matekkal mehetsz matek szakra pl.
2023. ápr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A matek szakot javasolnám én is. Keresett szakma, és érdekes irányokba mehetsz. Matematikusként én ténylegesen élvezem, amivel foglalkozok, intellektuálisan nagyon kielégítő (egy cégnél vagyok AI-pénzügy vonalon). Illetve az sem utolsó szempont, hogy jól fizet :D
2023. ápr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Állatorvos.
2023. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valassz valami komolyabb gazdasági szakot, netán matek szakok belül is nezegethetsz ha van ilyen irany.
2023. ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Milibindi ***** válasza:
66%

Biológus szak pl. akkor Neked való. Ha az állatok érdekelnek akkor ÁTE is ELTE is jó. Az ELTE -n mehetsz genetika ,mikrobiológia , biokémia stb. irányba is.

A környezettan szak az olyan kicsit ebből, kicsit abból, de inkább fizika meg kémia. A meteorógia is jó választás lehet akár.

2023. máj. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!